ליברמן: נפעל למנוע מאל-ג'זירה לשדר מישראל

שר החוץ תקף גם את קטאר שבה פועלת הרשת וטען כי היא "מהווה את עמוד השדרה הכלכלי של קבוצות הטרור הקיצוניות בטרור בעולם"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר החוץ אביגדור ליברמן אמר לשרת החוץ של רואנדה לואיז מושיקיוואבו, עמה נפגש היום (שני) בירושלים כי הממשלה תפעל למנוע מרשת אל-ג'זירה הקטארית לשדר מישראל. "אנחנו כבר התחלנו בבחינה של הפעילות והמעמד של אל-ג'זירה מתוך כוונה שלא נאפשר לה יותר לפעול בישראל", אמר ליברמן.

שר החוץ תקף בפגישה את קטאר ואמר כי המדינה הפכה לבעיה עולמית. "קטאר מהווה את עמוד השדרה הכלכלי של קבוצות הטרור הקיצוניות ביותר שמערערות את היציבות בעולם בכלל ובמזרח התיכון בפרט", אמר ליברמן. "קטאר היא גם גורם מרכזי בעימות שאנחנו מנהלים עכשיו מול החמאס בעזה, כשבין היתר היא מממנת את החמאס ונותנת מקלט לחאלד משעל".

ליברמן ציין כי קטאר מממנת גם את רשת אל-ג'זירה, שהפכה לעמוד התווך המרכזי במערך ההסברה והתעמולה של החמאס. "אל-ג'זירה נטשה אפילו את מראית העין של כלי תקשורת מהימן והיא משדרת, גם לתוך עזה וגם החוצה לעולם, הסתה אנטי-ישראלית, שקרים, התססה ועידוד לטרוריסטים", ציין שר החוץ.

עוד אמר ליברמן כי "בישראל פועלות ומשדרות כל הרשתות הכי גדולות בעולם, חלק לא מבוטל מהן לא משדר בדיוק תעמולה ציונית, אפילו להיפך, אבל כמדינה דמוקרטית אנחנו חייבים לאפשר את זה. במקרה של אל-ג'זירה זה לא עניין של תקשורת אלא עניין שנוגע לפעילות של זרוע של ארגון טרור שנלחם כרגע נגד מדינת ישראל. ארה"ב לא תאפשר לערוץ של אל-קאעדה לשדר מניו יורק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ