גילי כהן
עופר אדרת

צה"ל קבע את מותו של סגן הדר גולדין, שעלה חשש כי נחטף בידי חמאס בעזה. הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף רפי פרץ, אשר עמד בראש בית דין מיוחד שהוקם לצורך זה, קבע את מותו של הקצין מפקד בחטיבת "גבעתי", שנפל בקרב ברפיח ביום שישי. הדר הועלה עם מותו מדרגת סגן משנה לדרגת סגן. הלוויתו תתקיים היום (ראשון) בשעה 17:30 בבית העלמין בכפר סבא, בחלקה צבאית. היום הותר לפרסום כי גולדין הוא קרוב משפחתו של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון.

ההחלטה התקבלה על סמך ממצאים שהובאו משטח הלחימה ותוך התחשבות בשיקולים רפואיים, הלכתיים ושיקולים רלוונטיים אחרים. את ההודעה למשפחתו של הדר מסרו ראש אגף כוח האדם, אלוף אורנה ברביבאי והרב הצבאי הראשי, תת-אלוף רפי פרץ. מוקדם יותר ביקר בבית המשפחה גם שר הביטחון יעלון. מאז אירעה התקרית בסוף השבוע היה חשש כי סגן גולדין נשבה בידי חמאס.

משפחתו של גולדין מסרה כי היא מקבלת בצער רב את החלטת הצבא ואת הקביעה שהדר נפל בעת לחימה ברפיח. המשפחה ביקשה להודות ל"כל עם ישראל על התמיכה, ומבקשת מכל עם ישראל להגיע וללוות את הדר הגיבור בדרכו האחרונה". יעלון כתב בטוויטר כי "הדר גולדין ז"ל הוא בן משפחתי. הכרתי אותו מאז שנולד. הוא ולוחמי צה"ל שנפלו יצאו למערכה כדי להשיב את השקט והביטחון לישראל. אני מחבק את המשפחות"

סגן הדר גולדין

שר הביטחון משה יעלון כתב היום בטוויטר כי "הדר גולדין ז"ל הוא בן משפחתי. הכרתי אותו מאז שנולד. הוא ולוחמי צה"ל שנפלו יצאו למערכה כדי להשיב את השקט והביטחון לישראל. אני מחבק את המשפחות".

גולדין הוא בן למשפחה ציונית-דתית, בוגר בית הספר היסודי הממלכתי-דתי בר אילן בכפר סבא ובישיבה-התיכונית אמי"ת כפר בתיה ברעננה. הוא היה מדריך בתנועת "בני עקיבא", בוגר מכינת בני דוד בעלי, ומצטיין בבה"ד 1. בראיון לערוץ 7 בשנה שעברה אמר הדר כי הוא רואה בשירות בצה"ל ערך עליון. "כל אחד צריך לדעת להתמסר ולתת. לאו דווקא בשירות קרבי, אבל יותר בעמדת נפש הזו של סחיבת אלונקה יחד, מסירות, אהבת העם - עם הרבה אהבה הרבה שליחות וגם הרבה הרבה הרבה הקרבה". לאחרונה התארס הדר לחברתו. בעוד חודשיים הם היו אמורים להתחתן.

בתקרית בה נהרג סגן גולדין נהרגו גם רס"ן בניה שראל, בן 27 מקרית ארבע וסמ"ר ליאל גדעוני, בן 20 מירושלים. בשישי בבוקר סמוך לשעה 9:30, פתחו כמה חמושים באש על הכוחות בזמן שפעלו באזור רפיח, כחלק מהמשך הפעולה לאיתור מנהרות. אחד מהחמושים נשא עמו מטען נפץ והתפוצץ בקרבת הכוח.בסריקות שערך לאחר מכן הכוח עלה חשש כי סג"מ גולדין נלקח בשבי לאחר שנגרר לתוך מנהרה. בחמאס מיהרו להכחיש כי שבו את הקצין הנעדר. בהודעת הזרוע הצבאית של הארגון נמסר כי אבד הקשר עם החוליה שלקחה חלק במארב ברפיח וכי הם מאמינים שחבריה נהרגו בהפגזה. "בהנחה שהם הצליחו לתפוס את החייל במהלך הקרב, אנו מעריכים שגם הוא נהרג בתקרית", נאמר בהודעה.

בניגוד לחייל אורון שאול שנקבע מותו לאחר שרקטת אר.פי.ג'י פגעה בנגמ"ש ה-M113 בו שהה בשג'עיה, סגן גולדין הוכרז כחלל, ולא כחלל שמקום הימצאו לא נודע כפי שהצבא הגדיר את חייל גולני שאול. קצין בצבא סירב הבוקר לפרט בנושא ולומר אילו ממצאים תמכו בקביעת הרב הצבא הראשי תת אלוף רפי פרץ על מותו של גולדין. עם זאת הוסיף הקצין כי הלוויה למפקד הצוות בפלוגת הסיור של חטיבת גבעתי תתקיים. עוד אמר הקצין כי קביעת הרב הצבאי הראשי מסתמכת גם על ממצאים שהותרו בשטח, כלומר באזור רפיח ואילו סייעו לקביעת מותו של סגן הדר גולדין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ