נמשכות המהומות במזרח ירושלים: אבנים יודו על הרכבת הקלה, פצועה בוואדי ג'וז

אתמול נעצרו שלושה צעירים בהתפרעות עם תום תפילות יום השישי בהר הבית, שלושה נוספים נעצרו בחשד שהשליכו אבנים לעבר בתי מתנחלים בסילוואן

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

המהומות במזרח ירושלים נמשכו גם בסוף השבוע. בשלוש תקריות שונות שאירעו הערב (שבת) נזרקו אבנים לעבר קרונות של הרכבת הקלה בעיר. לא דווח על נפגעים אולם באחד המקרים נגרם נזק לשני חלונות.

אתמול נפגעה אשה באורח קל מידויי אבנים בשכונת ואדי ג'וז. מחקירת המקרה עולה כי האשה היתה בדרכה עם בני משפחתה בכלי רכב אל הכותל המערבי כאשר נרגמו באבנים. בני המשפחה המשיכו בנסיעה ודיווחו על המקרה כאשר הגיעו למתחם הכותל. כמו כן, עם סיום התפילות בהר הבית אתמול החלו צעירים רעולי פנים ליידות אבנים לעבר כוחות המשטרה. אנשי וואקף ומתפללים הרגיעו את הרוחות ומנעו את המשך ההתפרעות. שלושה צעירים נעצרו על ידי המשטרה.

באירוע אחר נעצרו עוד שלושה פלסטינים בחשד שהיו מעורבים בידויי אבנים לעבר בתי מתנחלים בסילוואן.

פלסטיני מתעמת עם שוטרים במזרח ירושלים, בתחילת השבוע

המהומות במזרח העיר התגברו השבוע לאחר ביום ראשון נקבע מותו של מוחמד סנוקרוט, פלסטיני בן 16 מירושלים, שנפגע בשבוע שעבר במהלך הפגנה בשכונת וואדי ג'וז שבמזרח העיר ולאחר מכן התדרדר מצבו למוות קליני. לדברי משפחתו, הוא נורה בראשו מטווח קצר בכדור גומי, אך במשטרת ירושלים טוענים כי סנוקרוט נורה ברגלו בכדור ספוג וכתוצאה מכך נפל ונחבל בראשו.

ביום חמישי קיבלה לידיה משפחתו של סנוקרוט את דו"ח הנתיחה שלאחר המוות. הדו"ח, שהוכן בידי הפתולוג הפלסטיני ד"ר סאבר אל עלול, קובע כי סנוקרוט מת משבר בגולגולת ושטף דם במוח, שנגרמו מפגיעה חזקה ברקתו. פגיעה כזו, מסביר אל עלול, לא יכולה היתה להיגרם מנפילה, אלא רק מפגיעת קליע עשוי פלסטיק או ספוג שנורה מטווח קרוב, להערכת הפתולוג, ממרחק של פחות מעשרה מטרים. אל עלול השתתף בנתיחה שנערכה במכון לרפואה משפטית באבו כביר כנציג המשפחה.

הדו"ח של הפתולוג הישראלי שניהל את הנתיחה טרם התפרסם, אך גורמים המקורבים לחקירה אמרו כי גם הרופאים הישראלים מסכימים שהפגיעה היא מכדור ספוג ולא מנפילה. זאת, בהתבסס על גבולות הפצע ואופי השבר בגולגולת.

סנוקרוט הוא ההרוג הראשון בגל האלימות ששוטף את מזרח ירושלים מאז תחילת יולי. גורמים פלסטינים העריכו בשבוע שעבר כי אם הוא ימות ויוכרז כשאהיד, עלול הדבר להצית מחדש את האלימות בעיר, שהתעוררה ביתר שאת בעקבות רצח מוחמד אבו חדיר לפני כחודשיים.

באותו יום הצליחו כמה עשרות רעולי פנים מעיסאוויה להגיע עד לתחנת הדלק הסמוכה לגבעה הצרפתית, להצית את המשאבות, לבזוז את החנות שבתחנה ולגרום נזק רב. לאחר האירוע נסגר הכביש המוביל מהגבעה הצרפתית לעיסוויה שהוא גם הכניסה הראשית לשכונה הפלסטינית למשך 24 שעות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ