מפקד מחוז ירושלים לשעבר: צריך להרגיע את השטח בבירה, אבל אי אפשר רק בכוח

אהרון פרנקו, היום נציב שב"ס, אומר כי "צריך לקיים שיחות עם המנהיגות במזרח ירושלים, ההורים והסוחרים", שכן "כשיש מסחר אין התפרעויות"

שירלי סיידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שירלי סיידלר

"צריך להרגיע את השטח בירושלים, אבל אי אפשר לעשות את זה רק בכוח", אמר היום (שבת) נציב שב"ס ומי שכיהן בעבר כמפקד משטרת מחוז ירושלים, רב גונדר אהרון פרנקו, באירוע שבתרבות בבאר שבע.

פרנקו התייחס להפרות הסדר במזרח ירושלים ואמר כי מפקד המחוז מנהל במסגרת תפקידו דיאלוג עם המנהיגות במזרח ירושלים, ו"צריך לקיים שיחות גם עם ההורים של הצעירים שנעצרים ועם הסוחרים". לדבריו, "הסוחרים הם נושא מרכזי, כשיש מסחר תקין אין התפרעויות". פרנקו התייחס גם למספר הרב של קטינים המעורבים במעצרים ואמר כי אלה מופרדים, על פי חוק, מהבגירים בבתי הכלא, והם מקבלים חינוך והכשרה.

לפי נתונים שהציג פרנקו, בשירות בתי הסוהר יש כ-5,700 אסירים ביטחוניים המשתייכים ברובם לפת"ח, לחמאס ולארגונים קטנים נוספים, אולם לדבריו האסירים הביטחוניים לא מסכימים עם הדעות של הארגונים האיסלאמיים הקיצוניים, דוגמת המדינה האיסלאמית. "עד כה היה מקרה אחד בלבד של אסיר שהשמיע סיסמה של הארגון ואלתר דגל, הוא טופל משמעתית ולא נראו מקרים נוספים".

עימותים בין פלסטינים לכוחות הביטחון בעיסאוויה בשבוע שעברצילום: אי־אף־פי

שרת הבריאות יעל גרמן (יש עתיד), שהתארחה גם באירוע, התייחסה למגפת האבולה. היא אמרה כי ראש הממשלה לקח על עצמו את טיפול הנושא יחד עם משרד הבריאות, ונעשות בדיקות בשדה התעופה לבאים ממערב אפריקה. "דווקא בניגריה הצליחו לרסן את המגפה ועד כה כבר שישה שבועות לא נמצא חולה אחד. כל בתי החולים ערוכים לטיפול במחלה ואנו עורכים בדיקות פתע". לדבריה, "באפריקה פועלים כמה עשרות רופאים ישראלים במסגרת 'רופאים ללא גבולות' ואנו עוקבים אחריהם". כמו כן, ציינה כי קיים סיכוי נמוך של הדבקה מצד מבקשי מקלט המגיעים לישראל מסודאן ואריתריאה, שכן לדבריה מדינות אלה לא נגועות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ