הילדה איילה שפירא שנפצעה בפיגוע בשומרון קמה מתרדמת ושוחחה עם משפחתה

מצבה של הילדה בת ה-11 שנכוותה בפלג גופה העליון מבקבוק תבערה בשבוע שעבר מוסיף להיות קשה. אמה: "מרגישים שאנחנו נישאים על גבי נס. עוד יש לנו דרך ארוכה"

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון
חיים לוינסון

הילדה איילה שפירא שנפצעה באורח קשה בשבוע שעבר מפגיעת בקבוק תבערה ברכב בו נסעה, התעוררה היום (חמישי) ושוחחה עם קרובי משפחתה. מצבה מוסיף להיות קשה אך יציב.

"אנחנו פשוט רואים בשבוע הזה את הכוח של התפילה", אמרה אמה של שפירא, רות, ''אנחנו מרגישים שאנחנו נישאים על גבי נס כי פשוט הכל מהרגע של הפיגוע עבר על איילה בצורה הכי חלקה שיכול להיות. זה פשוט לא יאמן, אנחנו מבקשים מכולם להמשיך להתפלל עליה. היא עדיין לא יצאה מסכנה - עוד יש לנו דרך ארוכה''.

שפירא נפצעה ביום חמישי שעבר כשבקבוק תבערה פגע במכונית בה נסעה עם אביה סמוך להתנחלות מעלה שומרון. היא נפגעה בפלג גופה העליון ובפניה וסובלת מכוויות ב-50% מגופה. אביה, אבנר שפירא, נפצע קל ברגליו ומכוניתם נשרפה כליל.

איילה שפירא, שנפצעה קשה מפגיעת בקבוק תבערה

שפירא האב סיפר את שאירע בעת שנסעו ברכבם: "כשהגענו לעיקול נזרק עלינו בקבוק זכוכית כנראה, מלא בנזין שהוצת רגע לפני כן על ידי לוחם של הצבא הערבי המוסלמי בארץ ישראל", אמר, "זו היתה היתקלות בשדה הקרב".

שפירא ציין כי בשל החשיכה הצליח לראות רק את צלו של משליך בקבוק התבערה מרחוק. "איילה ישבה ליידי והרכב עלה באש", הוסיף, "בסופו של דבר היא הצליחה לצאת מהרכב, התגלגלה על האדמה וכיבתה את עצמה. התחלנו ללכת והיא צרחה מכאבים כל הדרך, היא המשיכה ללכת למרות הכל".

בתחילת השבוע הודיע השב"כ כי שני הפלסטינים שנעצרו בחשד שהשליכו את בקבוק התבערה על הרכב של משפחת שפירא הודו במעשה. השניים, בהם קטין בן 16, הודו כי יצאו מכפר עזון, הסמוך לאזור התקרית, לכיוון הכביש המוביל ממעלה שומרון במטרה להשליך בקבוק תבערה לעבר מכוניות.

המכונית הבוערת, לאחר שנפגעה מבקבוק התבערהצילום: צוות צחי. כוננים קרני שומרון

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ