נסראללה: יש לנו נשק שישראל לא יכולה לדמיין

בראיון ששודר הערב בלבנון, התייחס מזכ"ל חיזבאללה לאפשרות של עימות עם ישראל ולאיום של דאעש וארגונים נוספים על לבנון. "המלחמה בשטח הבנוי בסוריה העניקה לנו ניסיון לכיבוש שטחים נרחבים"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, מאיים כי ארגונו מחזיק בארסנל נשק ש"ישראל יכולה לדמיין וגם לא לדמיין". לדבריו, "טילי פאתח 110 הם נשק ישן בהשוואה לנשק שיש כיום בידי הארגון". בראיון ארוך ששודר הערב (חמישי) בערוץ אל-מיאדין התייחס נסראללה למוכנות הארגון לעימות עם ישראל ולדיווחים מהשבועות האחרונים על חדירת המודיעין הישראלי לארגון - עם חשיפת מעצרו של מוחמד שורבה, האחראי על תכנון המבצעים ביחידה למבצעים חיצוניים של חיזבאללה.

נסראללה אישר כי ישראל תקפה בעומק שטחה של סוריה ואמר כי "כל תקיפה כזו היא תקיפה נגד ציר ההתנגדות. ציר ההתנגדות יגיב לכך בזמן ובמקום שהוא רואה לנכון". הוא הוסיף כי "כוחה של ההתנגדות לא נפגע וישראל טועה אם היא בונה על זה". לדבריו, ישראל לא תוכל ליישם את שאיפתה להשגת ניצחון מהיר ומוחץ בכל עימות עתידי עם חיזבאללה, מפני שהארגון נמצא ברמת מוכנות גבוה מאוד בגזרת דרום לבנון. "אנחנו עושים כל מה שניתן לדמיין ויכול לשפר את תפקוד הארגון במערכה מול ישראל", אמר.

נסראללה נואם בבירות, אתמול

"המלחמה שלנו בשטח הבנוי בסוריה נטעה בנו ביטחון עצמי והעניקה לנו ניסיון קרבי לכיבוש של שטחים נרחבים, כמו הגליל ומעבר לגליל בעת עימות עם ישראל, אם עימות כזה ייכפה עלינו", איים מזכ"ל חיזבאללה. הוא הוסיף כי חמאס מעוניין להתחבר שוב לציר ההתנגדות עם חיזבאללה, איראן וסוריה. "מערכת היחסים עם סוריה מורכבת, ועוד לא הגיעה העת לדון בה, אבל הקשר בין חיזבאללה לחמאס ולארגונים ההתנגדות הפלסטיניים האחרים משתפר כל הזמן".

נסראללה התייחס לפיגוע שביצע הארגון בגזרת הר דב בשנה שעברה בו נפצעו שני חיילים, ואמר כי זו היתה תגובה לפגיעה בריבונות של לבנון ולחדירה לשטחה. "זה מהווה קו אדום, וישראל הבינה את המסר".

הראיון התקיים בעיתוי רגיש בזירה הלבנונית והמזרח תיכונית מבחינת חיזבאללה, בעיקר לאור הדו-שיח הפנימי בלבנון עם זרם אלמוסתקבל בהנהגת סעד אלחרירי. בלבנון מייחסים חשיבות רבה למגעים בין חיזבאללה לזרם אלמוסתקבל. בשיחה עם "הארץ" אמר גורם המקורב לחרירי כי אין ספק שמשמעותו אור ירוק מבעלי החסות של שני הצדדים: האיראנים, מהצד של חיזבאללה והן הסעודים מהצד של חרירי. אירועי הטרור שפגעו בלבנון בשנתיים האחרונות לרבות האירוע האחרון בטריפולי שבו נהרגו תשעה בני אדם ונפצעו עשרות, יחזק את הדו-שיח והצורך בהצגת חזית לאומית לבנונית.

הפיגועים והמעורבות של חיזבאללה בלחימה בסוריה לצד כוחות אסד, מגבירים את החשש מארגונים כמו דאעש וג'בהת א-נוסרה. זאת, לצד התפתחויות אזוריות עם איראן והמעצמות וכמובן העימות עם ישראל. נסראללה שגינה את הפיגוע בצרפת התייחס גם לארגונים הללו והזהיר בראיון מההשלכות של התרחבות ארגונים כמו דאעש וזרועותיה במזרח התיכון ובאירופה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ