מפקד פיקוד מרכז: מח"ט בנימין שירה למוות בפלסטיני בגדה פעל כמצופה ממנו

לאחר תחקור ראשוני, אמר רוני נומה כי הוא מגבה את ישראל שומר. מצה"ל נמסר כי הצעיר הפלסטיני נורה לאחר שיידה אבנים לעבר הג'יפ, אך הפלסטינים מדווחים כי נפגע כשניסה לטפס על גדר ההפרדה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אלוף פיקד המרכז, רוני נומה, אמר היום (שישי) כי מפקד חטיבת בנימין, אלוף משנה ישראל שומר, שירה הבוקר למוות בפלסטיני מדרום לרמאללה, פעל כמצופה ממנו באירוע מסוג זה. אני מגבה באופן מלא את מפקד החטיבה, ואך תפקודו באירוע זה, בו נשקפת לכוח סכנת חיים ממשמית", אמר נומה לאחר תחקור ראשוני של האירוע.

שומר ירה הבוקר למוות בתושב מחנה הפליטים קלנדייה מוחמד האני אלכסבה סמוך לכפר א-ראם. לפי הדיווח הצבאי, הגי'פ בו נסע המח"ט נרגם באבנים ובסלעים על ידי שלושה פלסטינים, והוא יצא מהרכב ופתח באש. אולם לפי דיווחים פלסטיניים, אלכסבה, בן 17, נורה כשניסה לטפס על גדר ההפרדה בדרכו לאל-אקצא. חקירת מצ"ח נפתחה לבדיקת נסיבות מותו.

אלכסבה נפגע בפלג גופו העליון, נפל ופונה לבית חולים ברמאללה ושם מת מפצעיו. אלפים השתתפו היום בהלווייתו וקראו לנקום בישראל, רעולי פנים ירו באוויר. שני אחיו של אלכסבה נהרגו באינתיפאדה השנייה במעבר קלנדיה.

נומה בטקס חילופי מפקדים, במארס האחרוןצילום: אמיל סלמן

לטענת קצין בפיקוד המרכז, הכוח בפיקוד שומר הותקף על ידי מארב של כמה פלסטינים, ו"המפקד עשה את מה שהוא היה צריך לעשות נוכח סכנת חיים ממשית". כלי הרכב בו נסעה חוליית הפיקוד של מפקד החטיבה הוא מסוג פג'ארו, המשמש את המפקדים הבכירים בגדה לתנועה בדרך כלל. לפי הקצין, אזור התקרית הוא על כביש מרכזי, בו נוסעים דרך קבע.

לפני שבוע ירה כוח צה"ל למוות במחבל פלסטיני שפתח לעברם באש במחסום בקעות שבגדה המערבית. החמוש הפלסטיני ירד מכלי רכב שהגיע למחסום, ופתח באש לעבר כוח מילואים במקום. הכוח ירה לעבר הפלסטיני והרג אותו. מצה"ל נמסר כי אין נפגעים ולא נגרם לכוח הצבאי.

הג'יפ של מח"ט בנימין שנרגם היום באבניםצילום: דובר צה"ל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ