ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אחר הצהריים (חמישי) למקריהם של שני הישראלים שחצו את הגבול לעזה. "אנו פועלים להשבתם של שני הישראלים שחצו את הגדר לעזה. אנו רואים בחמאס האחראי לשלומם. מיניתי נציג מטעמי לתאם את כלל הפעילות בנושא ואת הקשר עם המשפחות".

לדברי נתניהו, "אתמול שוחחתי עם הוריו ואחיו של אברה מנגיסטו, אמרתי להם שמרגע היוודע המקרה איננו חוסכים מאמצים להשיבו לישראל. קבענו להיפגש בקרוב. אני מצפה מהקהילה הבינלאומית שמבטאת את דאגתה למצב ההומניטרי בעזה, לצאת בקריאה ברורה לשחרור האזרחים ולדאוג להשבתם של האזרחים".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס אף הוא לנושא ואמר כי "שני אזרחים ישראלים נמצאים ברצועת עזה בידי חמאס". יעלון אמר עם נחיתתו בארץ מאיטליה כי "מדינת ישראל משקיעה מאמצים רבים להשיבם לחיק משפחתם. אנו רואים בחמאס אחראי לגורלם ודורשים את החזרתם. נפגשתי עם משפחתו של אברה מנגיסטו, עדכנתי אותה בפעולותינו וחיזקתי את ידיה. אנו נמצאים גם בקשר עם משפחתו של הישראלי הנוסף המוחזק ברצועה ומעדכנים אותה בהתפתחויות".

אגריש מנגיסטו, אמו של אברה מנגיסטו, היום מחוץ לביתה באשקלוןצילום: אילן אסייג

במשך עשרת החודשים האחרונים מאז נעלם אברה מנגיסטו, עד אתמול, לא שוחח נתניהו עם בני משפחת מנגיסטו ולא נפגש איתם וזאת חרף פניות שלהם אליו במכתבים. אתמול בערב, לקראת הסרת צו איסור הפרסום, התקשר נתניהו לבני המשפחה והזמין אותם לפגישה. בני משפחתו של מנגיסטו קראו היום לחמאס לשחררו "באופן מיידי" ולמדינת ישראל "לעשות הכל" כדי להשיבו בשלום. הם הוסיפו כי יודיעו בקרוב כיצד בכוונתם לפעול.

אילן מנגיסטו, אחד מאחיו של אברה, אמר במסיבת עיתונאים בבית המשפחה באשקלון כי "אחי נעדר מזה 10 חודשים וחצה כנראה את הגבול לעזה. מדובר במקרה הומניטרי קשה כי אחי אינו בקו הבריאות. בשם משפחתי, אני מבקש ממדינת ישראל לעשות הכל להשיב את אחי בשלום ואני מבקש מהקהילה הבינלאומית להתערב".

הקבינט המדיני-ביטחוני וחברי ועדת החוץ והביטחון לא עודכנו בפרשת ההיעלמות של מנגיסטו. כך אמרו ל"הארץ" שרים שמכהנים בקבינט וחברי ועדה. יו"ר ועדת החוץ והביטחון צחי הנגבי אמר הבוקר כי לא ידע על שני הישראלים שנכנסו לרצועה וגילה על כך רק מהתקשורת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות