אחרי הסכם הגרעין: חיל האוויר ישלח צוותים לאימון בארצות הברית

בחודשים הקרובים תצא משלחת של כעשרה כלי טיס, יחד עם צוותי אוויר וצוותים טכניים, לתרגיל הבינלאומי. בין היתר יתרגלו טייסי צה"ל טיסה לטווח ארוך והתמודדות עם טילי קרקע-אוויר

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

בחיל האוויר הישראלי משלימים את ההכנות לקראת ההשתתפות בתרגיל האמריקאי "רד פלאג" (Red Flag) המתקיים בבסיס חיל האוויר האמריקאי "נליס" (Nellis). המשלחת שתצא לארצות הברית בחודשים הקרובים תהיה בסדר גודל של כעשרה כלי טיס, יחד עם צוותי אוויר וצוותים טכניים. משלחת בסדר גודל דומה היתה אמורה לצאת בשנה שעברה לאימון, אך ההשתתפות של הנציגות הישראלית באימון בוטלה אז לבסוף משיקולי תקציב.

לפי קצינים בחיל האוויר, ההשתתפות בתרגיל הינה בעלת משמעות מבצעית רבה. לדבריהם, לא רק שהטייסים ישתתפו באימונים ובקרבות אוויר בשטח שאינו מוכר, אלא אף יתרגלו טיסה לטווח ארוך - מישראל לארצות הברית, שתכלול גם תדלוקים אוויריים ועצירות ביניים.

התרגיל האווירי הבינלאומי שהתקיים בבסיס עובדה, 2013צילום: אילן אסייג

בנוסף, התרגיל עצמו כולל שיתוף פעולה בין כמה צבאות. על פי רוב, מלבד חיל האוויר האמריקאי, משתתפים באימון גם חילות אוויר אירופיים, ולכך מייחסים בצה"ל חשיבות נוספת. האימון כולל לרוב תרגול של קרבות אוויר, התמודדות עם טילי קרקע-אוויר, עם עשרות מטוסים שמבצעים את התקיפות האוויריות.

חיל האוויר לא השתתף באימון "רד פלאג" מאז שנת 2009. אשתקד כבר נערך החיל להוציא מספר משמעותי של אנשים להשתתף בתרגיל, אך לבסוף, בגלל שיקולי תקציב ובשל העלויות הכספיות של האימון האווירי הבין-לאומי, הוחלט לבטל את ההשתתפות באימון. בשנת 2013 התקיים אימון דומה, שכונה "בלו פלאג", בישראל, בו השתתפו עשרות כלי טיס - מארה"ב, מישראל, מיוון ומאיטליה. בסוף השנה הנוכחית, כפי שפורסם ב"הארץ", מתכוונים בחיל האוויר לקיים אימון דומה בישראל בפעם השנייה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ