נתניהו ושר החוץ הבריטי התווכחו על הסכם הגרעין מול המצלמות

השר המונד, שרק אתמול טען ששום הסכם לא היה מספק את ישראל, אמר כי "בריטניה אינה נאיבית לגבי איראן". רה"מ תקף את המעצמות ותיקן את השר לאחר שאמר שממשלת ישראל יושבת בת"א

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ההצהרות המשותפות שקיימו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ הבריטי פיליפ המונד בפתח פגישתם בירושלים אחר הצהריים (חמישי), הפכו לוויכוח אל מול המצלמות בעניין הסכם הגרעין בין איראן למעצמות. בעוד שנתניהו תקף את המעצמות וטען שהן הגיעו להסכם גרוע עם איראן, המונד טען כי בריטניה אינה נאיבית לגבי איראן, אך סבורה שההסכם השיג את המטרה החשובה ביותר של למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני.

המונד הגיע לפגישה עם נתניהו אחרי שבמהלך שימוע בפרלמנט הבריטי אתמול הוא התבטא בחריפות נגד ראש הממשלה הישראלי. המונד טען בפני חברי הפרלמנט בלונדון כי שום הסכם מכל סוג שהוא בין איראן לבין המעצמות לא היה מספק את ישראל. שר החוץ הבריטי נימק את קביעתו בכך שישראל מעוניינת בהמשך העימות בין איראן לבין המערב לנצח.

"אני מצטער להגיד את זה, אבל העסקה אליה הגיעו המעצמות עם איראן בווינה סוללת את דרכו של המשטר הטרוריסטי הזה לפצצה גרעינית", אמר נתניהו כבר בתחילת דבריו. "האלטרנטיבה לעסקה המסוכנת הזו אינה מלחמה, אלא עסקה טובה יותר שתסיג לאחור את תכנית הגרעין הצבאית של איראן ותקשור בין הקלת ההגבלות על תכנית הגרעין של איראן לשינוי התנהגותה".

נתניהו עקץ את המונד שבשימוע בפרלמנט התייחס לממשלת ישראל ככזו שיושבת בתל-אביב ולא בירושלים. "זו העסקה שהיתה מתקבלת בברכה בתל-אביב וגם כאן בבירת ישראל ירושלים", הוא הוסיף. "לצערי העסקה הנוכחית מאפשרת לאיראן להימנע מהבחירה בין נתיב לפצצה לבין הקלה בסנקציות". נתניהו הוסיף כי הסכם הגרעין "אינו ניצחון לדיפלומטיה אלא כישלון של הדיפלומטיה".

נתניהו מחה בפני המונד על דבריו בפני הפרלמנט הבריטי ואמר כי ישראל יודעת יותר טוב מכל מדינה אחרת את המחיר של עימות תמידי עם איראן. "זה לא נכון לטעון שישראל רוצה תוצאה כזו", אמר נתניהו. "אנחנו רוצים פתרון דיפלומטי יעיל ואמיתי. אבל הישראלים יודעים מה יקרה אם לא נעמוד על משמרתנו. התוצאה של דבר כזה עלולה להיות באמת תמידית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ