תינוק פלסטיני נהרג בהצתת בית ליד שכם; צה"ל: זה טרור יהודי

מתנחלים השליכו בקבוקי תבערה על שני בתים, ריססו כתובות נאצה בעברית וברחו. אביו, אמו ואחיו בן הארבע של התינוק נפצעו, חלקם במצב קשה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תינוק פלסטיני בן שנה וחצי נהרג לפנות בוקר (שישי) ושלושה מבני משפחתו נפצעו באורח קשה בהצתת ביתם בכפר דומא דרומית לשכם. לפי הדיווחים, מתנחלים הם שהציתו את הבית לאחר שהשליכו לעברו בקבוקי תבערה וריססו במקום כתובות נאצה בעברית. בצה"ל קראו לאירוע "טרור יהודי".

אם המשפחה ובנה, בן ארבע, פונו במצב אנוש לשיבא. האם מטופלת בחדר הלם והתינוק בטיפול נמרץ ילדים. גבר, ככל הנראה אבי המשפחה, פונה לבית החולים סורוקה, גם הוא במצב אנוש. הוא סובל מכ-80% כוויות.

צילום: זאכריה אסדה, רבנים לזכויות אדם

סמוך לשעה ארבע לפנות בוקר הגיעו שני רעולי פנים לשני בתים בכפר דומא, שבאזור ההתנחלות מגדלים. הם ריססו כתובות נאצה בעברית, בהן "נקמה" ו-"יחי המלך המשיח" וכן שברו חלון וזרקו שני בקבוקי תבערה. אחד הבתים היה ריק באותה העת, אך בבית השני היתה משפחה: התינוק שנהרג עלי סעד דוואבשה, ובני משפחתו - אביו סעד, אמו ריהאם ואחיו בן הארבע אחמד. הארבעה פונו לבית חולים בשכם ומשם למחלקת הכוויות תל השומר.

מסלם דוואבשה, בן 23, תושב המקום, סיפר כי ראה ארבעה מתנחלים בעת שברחו מהמקום כשכמה תושבים ניסו לרדוף אחריהם. לטענתו, הם ברחו לכיוון ההתנחלות מעלה אפרים. מסלם הוסיף כי צעירה שמתגוררת באזור ראתה אותם מנפצים את חלונות הבתים ומשליכים פנימה בקבוקי תבערה. לפי העדויות, האב הצליח לחלץ את אשתו ובנו בן הארבע אולם לא ראה את הבן הפעוט מכיוון שהחשמל נותק. בעקבות האירוע, במקום התאספו רבים מתושבי הכפר.

אחד הבתים שהוצת, הלילה בכפר דומאצילום: זאכריה אסדה, רבנים לזכויות אדם

מדובר צה"ל נמסר כי האירוע מוגדר כ"טרור יהודי", כוחות הוקפצו למקום וסריקות החלו באזור. עוד נמסר כי "צה"ל רואה בפעולה זאת פעילות טרור ומגנה בתוקף כל פעילות טרור באזור יהודה ושומרון, לרבות טרור יהודי. צה"ל וגופי הביטחון ימשיכו לפעול למען שמירת הסדר והביטחון באזור יהודה ושומרון".

דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, אמר כי איננו זוכר "אירוע חמור בשנים האחרונות בסדר גודל כזה, בו יש פעולה של כניסה לבית, והצתה שלו - שאתה יודע מה עלולות להיות תוצאותיה". במערכת הביטחון חוששים כי בעקבות הפיגוע, יתערער המצב בגדה ויהיו הפרות סדר. "אנו נוקטים בכל הפעולות כדי להרגיע את השטח", טען אלמוז.

תושב האזור מביט בבית שהועלה באש
צילום: זאכריה אסדה, רבנים לזכויות אדם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ