פשיטה של שב"כ והמשטרה בגדה: חיפושים בשני מאחזים, תשעה אנשים עוכבו לחקירה

בעדי עד, הסמוך לכפר דומא, עוכבו לחקירה שני אנשים. שבעה אנשים נוספים עוכבו בפעילות במאחז הבלאדים. שני המאחזים נחשבים מעוז הטרור היהודי, ולא ברור אם למעצרים יש קשר לחקירת ההצתה או שמדובר בהעמקת הטיפול בימין הקיצוני. יעלון חתם על צווי מעצר מינהלי לחצי שנה למאיר אטינגר ואביתר סלונים

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון
חיים לוינסון

שב"כ והמשטרה ערכו הבוקר (ראשון) חיפושים ומעצרים בשני מאחזים המסומנים על ידם כמחוללי הטרור היהודי. לפנות בוקר הגיעו כוחות למאחז עדי עד אשר במזרח שילה, סמוך לכפר דומא. השוטרים חיפשו בשבעה בתים ונכון לעתה עוכבו לחקירה שני אנשים. לא ברור אם למעצרים יש קשר לחקירת ההצתה בדומא או שמדובר בהעמקת הטיפול בימין הקיצוני. כמו כן נערכה פשיטה על מאחז הבלאדים ליד כוכב השחר. שבעה אנשים עוכבו לחקירה במקום: מייסד המאחז ושישה קטינים.

מאז פיגוע ההצתה בכפר דומא ופיגוע הדקירה במצעד הגאווה בירושלים לפני כעשרה ימים, עצרו השב"כ והמשטרה כמה פעילי ימין בולטים, קצתם במעצר מינהלי.

מאיר אטינגר בהארכת מעצרו, בשבוע שעברצילום: גיל אליהו

הבוקר חתם שר הביטחון על שני צווי מעצר מינהלי למאיר אטינגר ואביתר סלונים, שנטען כי הם מעורבים בפעילות טרור יהודי. השניים הובאו הבוקר לבית המשפט בנצרת לדיון בהארכת מעצרם, לאחר שנעצרו בשבוע שעבר. כעת, בשל הצו, התייתר הדיון. הם יובאו בפני נשיא בית משפט מחוזי בתוך 48 שעות, לאישור מעצרם.

אטינגר, פעיל ימין בן 24 ונכדו של הרב מאיר כהנא, נחשב ליעד מספר אחת של החטיבה היהודית של השב"כ. על פי מידע מודיעיני הוא הסלים את פעילותו בשנת 2014 והחל לתכנן סדרה של מעשי אלימות קשים נגד פלסטינים כחלק ממה שהוא מכנה "המרד" שמטרתו לעורר תסיסה בקרב הפלסטינים עד להפלת השלטון בישראל.

סלונים, פעיל ימין קיצוני, החשוד בהשתייכות להתארגנות ששמה לה למטרה לפגוע בערבים ולמוטט את השלטון במדינת ישראל ולהחליף אותו במלכות יהודית, נעצר בעבר על התקפת בית פלסטיני בחירבת אבו-פלאח בדרום הר חברון שהוצת בנובמבר 2014. הוא שוחרר ממעצרו מבלי שהוגש נגדו כתב אישום, אך קיבל צו הרחקה מינהלי מירושלים ומהגדה.

ביום רביעי החל השב"כ במעצרים מינהליים של פעילי ימין קיצוני בהתאם להחלטה שקיבל הקבינט המדיני-ביטחוני לפני שבוע. היועץ המשפטי לממשלה אישר לשב"כ לעצור מינהלית שלושה פעילים. בין היתר נעצר מרדכי מאייר, פעיל ימין קיצוני בן 18 תושב מעלה אדומים. הוא נעצר בצו מינהלי המורה לכלוא אותו בכלא רימונים למשך חצי שנה. שר הביטחון משה יעלון מסר כי העצור חשוד במעורבות בפעילות אלימה ובפיגועי טרור שאירעו לאחרונה, כחלק מקבוצת טרור יהודית. השר יעלון לא פירט בהודעתו באילו פיגועים נחשד מאייר. בהודעת משרד הביטחון נכתב כי במקרה של מאייר נדרש מעצר מינהלי מאחר שלא נאספו ראיות. הצו נחתם בהמלצת שב"כ.

מאייר הורחק בעבר מירושלים ומיהודה ושומרון, בשל חשדות למעורבתו באירועים של הצתת רכוש פלסטיני בגדה. הוא נחקר בעבר במשטרה על ההצתה בכנסיית דורמיציון, וכן נעצר בימים האחרונים בחשד להשתתפות בהצתה של כנסיית הלחם והדגים. הוא שוחרר לפני שהוגש נגדו כתב אישום, אך הוצא נגדו צו האוסר עליו להיכנס לגדה, ירושלים, צפת ויד בנימין.

אתמול מת מפצעיו סעד דוואבשה, אבי המשפחה שביתה הוצת בכפר דומא. הוא נקבר ליד בנו עלי, בן 18 חודשים, שמת בשריפה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ