בצה"ל מעריכים שמישהו מבפנים הדליף את מסלול האמבולנס מהלינץ', אך איש לא נעצר

כבר בימים שלאחר התקרית העריכו קצינים בצה"ל כי מי שאחראי להדלפה הוא איש צבא ופתחו בחקירת מצ"ח לאיתורו, אך ללא הועיל. בלינץ' נרצח פצוע אחד ושני נפצע אנושות

נעה שפיגל
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נעה שפיגל
גילי כהן

יותר מחודש וחצי לאחר הלינץ' בפצועים הסורים במג'דל שמס, בצה"ל עדיין לא יודעים להצביע מי הדליף את דבר הפינוי לאזרחים שתקפו את האמבולנס.

כבר בימים שלאחר התקריות העריכו קצינים בצבא כי ייתכן שמי שהביא להדלפת המידע על הגעתו של אמבולנס עם פצועים סורים היה איש צבא. אותו אמבולנס שהסיע את הפצועים הסורים נסע לאורך כל היום, ולכן סבורים בצבא כי אין זה מקרי שהותקף דווקא כשנשא עמו פצועים סורים. בצבא סבורים גם כעת כי המקור להעברת המידע היה איש צה"ל.

האמבולנס שהותקף במג'דל שמס, ביוניצילום: גיל אליהו

בצה"ל אישרו כי נפתחה חקירת מצ"ח לבדיקת המקרה, אך לא ידוע בשלב זה על עצורים בפרשה מקרב הצבא. בכתב האישום שהוגש השבוע נגד שני תושבי מג'דל שמס בגין רצח הפצוע הסורי נכתב כי "על רקע האירועים בחורפיש... החליטו קציני החטיבה לדחות את ביצוע המשימה לשעות הערב. כן הוחלט כי האמבולנס ילווה ע"י ניידת משטרה צבאית" - מה שעשוי להעיד כי מידע על שינוי בנוהל הפינוי בין חורפיש ולמג'דל שמס הגיע לידי הפורעים. יממה לאחר הלינץ', בצבא פתחו בתחקיר פנימי כדי לבחון את נסיבות המקרה, ותוצאותיו הוצגו רק בימים האחרונים לידי הרמטכ"ל. בהמשך נפתחה גם החקירה במצ"ח.

ב-22 ביוני לפנות בוקר הותקף אמבולנס צבאי שהסיע פצועים סורים בסמוך לחורפיש. צוות האמבולנס הצליח למלט את האמבולנס מהמקום, ובתקרית נפצע אדם שרדף אחרי האמבולנס. נגדו ונגד אדם נוסף הוגשו לפני כחודש כתבי אישום בגין סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה.

בערב של אותו היום הותקף אמבולנס צבאי נוסף במג'דל שמס, ואז תקפו ההמונים את הפצועים הסורים שהיו בתוכו וגרמו למוות של אחד מהם ופציעתו הקשה של השני. השבוע הוגשו כתבי אישום נגד שני תושבי הכפר בגין רצח.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ