הרצוג נפגש עם עבאס: יש לבלום את ההסלמה ולמנוע אינתיפאדה שלישית

יו"ר האופוזיציה אמר לנשיא הפלסטיני בפגישתם ברמאללה כי אם יחודש המו"מ בין ישראל לרשות ניתן יהיה להגיע להסכם שלום תוך שנתיים. עבאס דרש שישראל תעצור את רוצחי המשפחה בכפר דומא

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עבאס והרצוג בפגישתם ברמאללה, היום
עבאס והרצוג בפגישתם ברמאללה, היוםצילום: רויטרס
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג נפגש היום (שלישי) ברמאללה עם הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן) ואמר לו כי יש לעשות את מרב המאמצים כדי לבלום את ההסלמה בשטחים ולמנוע אינתיפאדה שלישית. הרצוג הדגיש עוד בפגישה כי אם יחודש משא ומתן רציני בין ישראל לפלסטינים ניתן יהיה להגיע להסכם שלום בתוך שנתיים.

הפגישה בין הרצוג לעבאס, שהתקיימה במשך שעה ורבע בארבע עיניים, היתה הראשונה מסוגה מאז הבחירות האחרונות לכנסת. מי שיזם את הפגישה היה הנשיא הפלסטיני, ככל הנראה על רקע הדיווחים על משא ומתן בין ישראל לחמאס על הסכם הפסקת אש ארוך טווח בעזה.

חלק גדול מהפגישה בין הרצוג לעבאס עסק בהסלמה הביטחונית בגדה המערבית בשבועות האחרונים - רצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא על ידי מחבלים יהודים והתגברות פיגועים נגד חיילים ומתנחלים מצד מחבלים פלסטינים. "הטרור של הימים האחרונים עלול להביא לאינתיפאדה שלישית ויש למנוע אותה בכל הכלים", אמר הרצוג אחרי הפגישה עם עבאס. "משמעות הדבר היא מלחמה חסרת פשרות בטרור ובנושא הזה אני קיצוני אף יותר מנתניהו".

הרצוג סיפר כי עבאס אמר לו במהלך הפגישה כי הוא דורש שישראל תעשה את כל המאמצים כדי ללכוד בהקדם האפשרי את המחבלים היהודים שביצעו את פיגוע הטרור בכפר דומא.

השניים דנו במהלך הפגישה גם בקיפאון המדיני בין הצדדים ובדרכים להתקדם בתהליך השלום. הרצוג אמר אחרי הפגישה כי על הממשלה בירושלים ועל ההנהגה הפלסטינית להתניע מהלכים אמיצים שיביאו לחידוש המשא ומתן. "אני משוכנע שאם יהיה רצון ניתן להגיע להסכם שישמור על ביטחון ישראל בתקופה של שנתיים", אמר. "יש הזדמנות אזורית נדירה שנוצרה בחודשים האחרונים אותה אסור להחמיץ ומאפשרת גיבוי ממדינות שכנות לנו ולפלסטינים למהלך מדיני ישיר בינינו לבינם. הבהרתי לאבו מאזן כי אמשיך לנסות ולשכנע את הציבור בישראל שהולך ומאבד את אמונו, בנחיצות התהליך ובצורך לקדמו במהירות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ