יעלון: אנו יודעים מי אחראי לפיגוע בדומא אך לא רוצים לחשוף מקורות בבית המשפט

שר הביטחון אמר בכנס סגור של צעירי הליכוד כי מערכת הביטחון חוששת מהעמדת האחראי לדין. מאז הפיגוע, שבו נהרגו שלושה מבני משפחת דוואבשה, נעצרו בהליך מינהלי שלושה יהודים

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

במערכת הביטחון יודעים מי אחראי לפיגוע שבו הוצת בית משפחת דוואבשה בדומא אך נמנעים מהעמדתו לדין, כדי שלא לחשוף מקורות מודיעיניים בבית המשפט - כך אמר אתמול שר הביטחון, משה יעלון, בכנס סגור של צעירי הליכוד בתל אביב, שנכחו בו כ-20 בני אדם. מאז הפיגוע, שבו נהרגו שלושה מבני המשפחה, נעצרו בהליך מינהלי שלושה יהודים.

בסוף יולי הוצת בית המשפחה, ובשריפה שפרצה בו נספה התינוק עלי דוואבשה, בן שנה וחצי. אבי המשפחה, סעד, נכווה קשות ומת מפצעיו כשבוע לאחר מכן. השבוע מתה מפצעיה גם אם המשפחה, ריהאם. בבית החולים תל השומר מאושפז אחיו של עלי, אחמד, בן ארבע, שנפגע באורח קשה בשריפה.

יעלון עם הרמטכ"ל איזנקוט בתרגיל מטכ"לי, אתמולצילום: דוברות שר הביטחון

על בית המשפחה ועל בית נוסף שהוצת בכפר רוססו כתובות "נקמה" ו"יחי המלך המשיח", ועד ראייה סיפר כי ראה ארבעה בני אדם נמלטים מהמקום לעבר ההתנחלות מעלה אפרים. בצה"ל הגדירו את האירוע "טרור יהודי". לאחר מות ריהאם השבוע אמרו קרוביה ל"הארץ" כי עד כה לא קיבלו מידע על התפתחות בחקירת הרצח.

בעקבות הפיגוע אישר הקבינט המדיני־ביטחוני, לבקשת יעלון, לקדם שימוש במעצרים מינהליים נגד חשודים יהודים בטרור. כיום מצויים במעצר מינהלי שלושה פעילי ימין: מאיר אטינגר, שלפי השב"כ עמד בראש התארגנות שביקשה להביא להחלפת המשטר בישראל באמצעים אלימים, מרדכי מאייר ואביתר סלונים.

יו"ר צעירי הליכוד דוד שאין, שארגן את המפגש, מסר: "מטבע הדברים, במפגשים כאלה עולים נושאים טעונים, אך על מנת לשמור על אווירה פתוחה ועניינית אינני נוהג להתייחס לתוכן המפגש או לדברים ספציפיים שנאמרו בו. כל הנוכחים התרשמו כי שר הביטחון עושה לילות כימים למען ביטחון ישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ