אירועי יום הכיפורים: ידויי אבנים וחשד להצתות בירושלים

כ-2,000 בני אדם פונו לטיפול בבתי חולים בארץ ביממה האחרונה. אירועי יידוי אבנים נרשמו גם בצפון. שישה נערים יהודים נעצרו בהירה לאחר שהשליכו אבנים לעבר כלי רכב שנסעו במהלך הצום

ניר חסון, אלמוג בן זכרי, נעה שפיגל, יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ירושלים, היום
ירושלים, היוםצילום: רויטרס
ניר חסון, אלמוג בן זכרי, נעה שפיגל, יניב קובוביץ

למרות המתיחות הביטחונית סביב העימותים במסגד אל-אקצא, יום הכיפורים עבר ללא אירועים חריגים, מלבד כמה מקרי ידויי אבנים וחשד להצתות בירושלים.

צוותי מד"א העניקו במהלך יום הכיפורים טיפול רפואי ליותר מ-2,000 בני אדם, כ-1,900 מהם פונו להמשך טיפול בבית החולים וב-11 בוצעו פעולות החייאה. 234 צמים התעלפו, התייבשו או חשו חולשה בעקבות הצום. 282 ילדים ובני נוער הזדקקו לעזרה ראשונה עקב פציעה מרכיבה באופניים. בתאונות דרכים שאירעו באזורי יישובים ערביים נפגעו 21 בני אדם, בהם אחד באורח בינוני והשאר באורח קל.

כמה שריפות פרצו בירושלים ביממה האחרונה, ובחלק מהמקרים נבדק חשד שמקורן בהצתות. בנוסף, בקבוק תבערה יודה לעבר בית בו מתגוררת משפחה יהודית ברחוב נעמי בבירה. לא היו נפגעים אך נגרם נזק. במקרה אחר שהיה אתמול בחצות התקבל דיווח על שריפת קוצים גדולה בשדרות משה דיין. צוותי הכיבוי מנעו את התפשטות השריפה לעבר בתי השכונה, ונבדק חשד כי מדובר בהצתה. מאוחר יותר פרצה שריפה בבניין ובגינה בשכונת אבו תור. גם במקרה זה לא היו נפגעים אך נגרם נזק. מחקירת האירוע עולה כי השריפה החלה בעקבות השלכת בקבוקי תבערה על הבניין ועל הגינה הסמוכה לו.

בשעות הבוקר פרצה שריפה בשטח פתוח בגבעה הצרפתית, צוותי הכיבוי שהגיעו למקום השתלטו עליה. בשעות הצהריים הוזנקו צוותי כיבוי לאזור עין יעל (וואלג'ה) בעקבות שריפת קוצים וחורש במקום. השריפה, שפרצה בכמה מוקדים, התפשטה במהירות לכיוון הר גילה. צוותי הכיבוי השתלטו על הלהבות ולא נגרם נזק לבתים או לרכוש. גם בשני המקרים הללו נפתחה חקירה בעקבות חשד להצתה. כמו כן, צוות כיבוי שהגיעו לכבות שריפת קוצים שפרצה בפסגת זאב נרגם באבנים, ונפתחה חקירה לבירור נסיבות פרוץ השריפה.

בנוסף, אתמול בערב התקבלה קריאה על שריפה בבניין ברחוב קסוטו, בתוכו בית כנסת אשר היה עמוס במתפללים באותה עת, שנאלצו להימלט. צוותי כיבוי שהגיעו למקום השתלטו על השריפה ומנעו את התפשטותה לכלל המבנה. אין חשד להצתה במקרה זה. במהלך יום הכיפורים הוזנקו צוותי הכיבוי לטפל בשריפה במבנה בשכונת מאה שערים, עקב שימוש בפלטת שבת אסורה לשימוש המונחת על כיריים של גז. מדובר באותו סוג פלטה אשר לפי החשד גרמה למותם של בני זוג בשכונת רוממה בעיר בתחילת החודש.

תל אביב, היוםצילום: עופר וקנין

סמוך לכניסה לשכונת הר חומה ובדרך חברון שבדרום ירושלים, השליכו נערים יהודים אבנים לעבר כלי רכב שנסעו במהלך יום הכיפורים. אזור זה מתאפיין בתנועה ערה יחסית גם ביום הכיפורים בשל היותו ציר המחבר את השכונות הפלסטיניות. במקרה אחד נפגע נער פלסטיני בן 12 באורח קל וטופל במקום על ידי מד"א. שישה נערים יהודים נעצרו. במקרה אחר עוכב נער יהודי, שחשוד בהשלכת אבנים בדרך חברון. שני מבוגרים שניסו למנוע את המעצר עוכבו גם הם. אבנים יודו גם לעבר כלי רכב בפסגת זאב. לא נפגעו כלי רכב אזרחיים, אך נגרם נזק לניידת משטרה. בצומת בית חנינה יודו אבנים לעבר כבאית שהגיעה לטפל בשריפה בשטח פתוח. השריפה טופלה בסיוע ניידת משטרה.

גם בצפון הארץ נרשמו כמה תקריות ידויי אבנים. רכבו של אח שעשה את דרכו למשמרת במרכז הרפואי גליל בנהריה, נרגם באבנים סמוך למושב חוסן. האיש לא נפגע, אך נזק קל נגרם לרכב. תקרית ידויי אבנים נוספת היתה גם בכביש 75 בצפון. בכניסה למושב דוב"ב שבגליל העליון חסמו כמה נערים במהלך הלילה את כביש הגישה בעזרת סלעים. רכב שנסע בכביש 22 מצפון לדרם נפגע מאבנים שהוצבו על הכביש. בכל המקרים לא אותרו חשודים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ