צה"ל תקף בסוריה בתגובה לירי לרמת הגולן

בתגובה לפצצת מרגמה שנייה ביומיים שהתפוצצה ברמת הגולן, הגיבה ישראל באש ארטילרית למטרות של צבא אסד במרכז הרמה. בצבא מעריכים כי הירי תועה אך "רואים בצבא הסורי אחראי"

עמוס הראל
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שר הביטחון יעלון בתרגיל ברמת הגולן, בחודש ספטמבר
שר הביטחון יעלון בתרגיל ברמת הגולן, בחודש ספטמברצילום: אריאל חרמוני / משר
עמוס הראל
ג'קי חורי

צה"ל תקף הערב (ראשון) מטרות של צבא סוריה ברמת הגולן הסורית בתגובה לנפילת שתי פצצות מרגמה ביומיים האחרונים בשטח ישראל. פצצת מרגמה אחת התפוצצה הערב בשטח פתוח בצפון רמת הגולן, אחרת התפוצצה אתמול אף היא בשטח פתוח בצפון הרמה. בשני המקרים איש לא נפגע ולא נשמעה אזעקה משום שלא נשקפה סכנה למקומות מגורים. בצבא מעריכים כי בשני המקרים היה זה ירי תועה של צבא סוריה.

דובר צה"ל מסר כי "צה"ל רואה בצבא הסורי האחראי לנעשה בשטחו ולא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונות מדינת ישראל ובביטחון תושביה".

אתרים לבנוניים וסוריים מדווחים כי ישראל ירתה שלושה טילים לעבר שלוש עמדות של הצבא הסורי באזור נבע אל-פואר ומחירס. עוד דווח שאיש לא נפגע בתקיפות וכי מטוסים ישראלים חגו בשמי הגזרה.

בתגובה לאירועים, אמר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון: "הנפילות בשטח ישראל כתוצאה מירי תותחי צבא סוריה, המעורבים בקרבות שם, הם מבחינתנו הפרת ריבונות וחציית קו אדום". יעלון הוסיף כי "אין למדינת ישראל כל כוונה לעבור לסדר היום על מקרים מסוג זה, ולכן צה"ל תקף הערב שני תותחים של צבא סוריה. אנו רואים במשטר הסורי ובצבאו אחראיים למתרחש משטחם".

בימים האחרונים מחדש צבא אסד את ניסיונותיו לתקוף את כוחות המורדים באזור העיירה קוניטרה לאחר תקופה ארוכה של הימנעות מכך. לפני כשנה השתלטו ארגוני המורדים ובהם ג'בהת א-נוסרה המזוהה עם אל-קאעידה על אזור קוניטרה ודחקו את הכוחות הנאמנים לאסד למובלעת שגודלה כעשרה אחוזים משטח הגבול עם ישראל והיא ממוקמת בחלקו הצפוני.

בשבוע שעבר סיכמו צבאות ישראל ורוסיה כי יקימו ועדה משותפת לתיאום הפעילות הצבאית בסוריה, על רקע הנוכחות הצבאית של רוסיה באזור. לדברי קצין ישראלי בכיר הוועדה תעסוק בתיאום הפעילות בים ובאוויר וכן בהשפעות הפעילות האלקטרו-מגנטית הצבאית של כל אחד מהגופים, כך שלא ייווצר שיבוש של אמצעי הלחימה האלקטרוניים של כל אחד מהצדדים. "יש פעילות אווירית בצפון המדינה שעשויה לנשוק לפעילות של הרוסים שם, ויכול להיות שלא", אמר הקצין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

חסון. נמצאת שלב אחד לפני האשמת בנט בכך שהוא מחריש במבה

רגע לפני שכבר לא יהיה במי לחבוט, איילה חסון שפכה את כל הזעם שלה

ג'ונתן, צב אלדברה שלפי ההערכות גילו בין 160 ל-190 שנה. איבד את חוש הריח וחוש הראייה

כולם חייבים להזדקן? אצל הצבים האלה, ייתכן שהתשובה היא לא

מחאת הדיור מול הכנסת. הממשלה הנוכחית לא פעלה בנחישות להורדת מחירי הדירות

מי אשם ביוקר המחיה? אלה הנושאים החמים בבחירות הקרובות

איור משנות ה— 50 .
משהו מסתורי
מתרחש במהלך טיסה
שגרתית

זה ספר שהוא בעצם סדרת נטפליקס. לא שרדתי מעבר לפרק הראשון

מפגינה מול בית המשפט העליון הארה"ב

פסק הדין שביטל את זכות האשה על גופה ראוי לשמש אות אזהרה גם כאן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ