כרוז קורא לפלסטינים ממזרח ירושלים שלא להתייצב לעבודתם במערב העיר החל ממחר

הקריאה הנפוצה ברשתות החברתיות מוצגת כבאה בשם "משפחות ירושלים" ולא בשמם של ארגונים פוליטיים. גורמים פלסטינים בבירה התקשו להעריך האם תהיה היענות לקריאה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פעילות כוחות הביטחון בירושלים, היום
פעילות כוחות הביטחון בירושלים, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי
ניר חסון
ניר חסון

מסמך שנפוץ הערב (חמישי) במזרח ירושלים קורא לעובדים פלסטינים שלא להתייצב במקומות עבודתם במערב העיר החל ממחר בבוקר ועד להודעה חדשה. זאת במחאה על "הסגר הנושם" שעדיין מוטל על השכונות הפלסטיניות במזרח העיר.

ההצהרה הנפוצה ברשתות החברתיות מוצגת כבאה בשם "משפחות ירושלים" ולא בשמם של ארגונים פוליטיים, והמהלך מוצג בעיקר כצורך "להגן על הבנים והבנות של ירושלים". גורמים פלסטינים בירושלים התקשו להעריך האם תהיה היענות לקריאה. השבוע הוכרזה קריאה דומה בשכונת עיסוויה ותושבים סיפרו כי עובדים חמקו מהכפר לפנות בוקר כדי להתייצב בעבודתם מבלי שייראו על ידי שכניהם כמי ששוברים שביתה.

היום נמשך זה היום החמישי הסגר על שכונות מזרח העיר. רוב היציאות מהשכונות לעבר מערב העיר סגורות, ונותרה יציאה אחת שבה נערכות בדיקות. לעיתים ליד המחסום ניצבים גם שוטרים או פקחים המטילים קנסות על הנהגים. בחלק מהשכונות חלו הקלות מסויימות והוסרו חלק מהחסימות. בשכונת עיסוויה מגיע בכל בוקר מנוף שפותח את החסימה כדי לאפשר לרכבים של החינוך המיוחד לצאת מהשכונה ואז סוגר אותה מחדש. לדברי מתנדבות ארגון נשות מחסום ווטש, הילדים מהחינוך המיוחד המתינו היום כשעתיים עד לפתיחת החסימה.

בשבוע שעבר, לאחר שנמנע ממעורבות ישירה בארגון הפגנות בגדה, קרא חמאס לתהלוכות זעם ברחבי הגדה בתום תפילת יום השישי. המשטרה הגבילה את גיל המתפללים בהר הבית מחשש לפרוץ עימותים בינם לבין כוחות הביטחון, והיא צפויה לפרסם הנחיות דומות הערב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ