המלך עבדאללה: מברך על התחייבות נתניהו לשמור על הסטטוס-קוו

מלך ירדן אמר כי הוא סבור שההבנות אליהן הגיעו הצדדים עשויות להביא להורדת המתיחות, "כל עוד ייושמו בשטח". נתניהו: הר הבית ינוהל כפי שהוא מנוהל עכשיו

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

מלך ירדן עבדאללה השני אמר היום (ראשון) כי הוא מברך על התחייבות ראש הממשלה בנימין נתניהו לשמור על הסטטוס קוו בהר הבית "כל עוד הדברים אכן ייושמו בשטח". עבדאללה, שאמר את הדברים בפתח פגישתו עם ראש ממשלת צ'כיה שמבקר בעמאן, הוסיף כי הוא סבור שההבנות אליהן הגיעו הצדדים עשויות להביא לסיום האלימות ולהורדת המתיחות.

"אני מקווה שההבנות הללו יסייעו בחידוש המאמצים שנחוצים כדי לטפל בסוגיות היסודיות של הסכסוך הישראלי-פלסטיני באמצעות מו"מ", אמר עבדאללה. "זה דבר שצריך להתקדם לכיוונו במהירות האפשרית".

עבדאללה וקרי בעמאן, אתמולצילום: אי־פי

כמה שעות קודם לכן אמר גם ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מקווה שההבנות בין הצדדים "יסייעו להרגיע את הרוחות, לפחות בעניין הר הבית". נתניהו הוסיף כי הבהיר בשיחותיו עם שר החוץ של ארה"ב ג'ון קרי שאין ולא יהיה שום שינוי בסטטוס קוו. "הר הבית יישאר וינוהל כפי שהוא מנוהל עכשיו", אמר נתניהו. "סדרי הביקורים של יהודים בהר הבית נשמרים, לא יהיה בהם שום שינוי. כך גם סידורי התפילה של המוסלמים".

הלילה פורסמה בעמוד הפייסבוק של נתניהו הודעה באנגלית בה אישר ראש הממשלה כי ישראל תמשיך לאכוף את מדיניותה בהר הבית לפיה "מוסלמים יתפללו בהר הבית, ולא מוסלמים יבקרו שם". בהודעה נכתב עוד כי "ישראל מקבלת בברכה את התיאום בין הרשויות לוואקף הירדני, על מנת להבטיח שמבקרים ומתפללים יפגינו כבוד ואיפוק כלפי קדושת המקום. נפעל להפחית את המתח, להפסיק את ההסתה ולטרפד את האלימות".

נתניהו התייחס היום גם להסכמתו להצעה הירדנית להציב מצלמות בהר הבית שיעבירו בשידור חי את המתרחש במתחם. "לישראל יש עניין בהצבת מצלמות בכל חלקי הר הבית", אמר. "ראשית, כדי להזים את הטענה שישראל משנה את הסטטוס קוו, ושנית - כדי להראות מאין באמת באות הפרובוקציות ולסכל אותן מבעוד מועד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ