לוחם "נצח יהודה" הורשע בהתעללות בפלסטיני במסגרת עסקת טיעון, ושוחרר לאחר 60 יום

הלוחם, שהכה פלסטיני באגרוף, יורד לדרגת טוראי וישלם לו פיצויים בגובה 1,500 שקל. לוחמים נוספים מהגדוד, שהואשמו בין היתר כי חשמלו אסיר אזוק ותיעדו את ההתעללות, עדיין ממתינים למשפט

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

לוחם בגדוד החרדי "נצח יהודה", שהורשע במסגרת הסדר טיעון בהתעללות בפלסטיני, שוחרר היום (שני) ממעצרו לאחר שריצה 60 ימי מאסר בפועל. הלוחמים הנוספים מהגדוד, שהואשמו בגין התעללות חמורה בעצירים פלסטינים בכמה מקרים שונים, ביניהם מקרה בו, לפי כתב האישום, חשמלו עציר אזוק ותיעדו את ההתעללות - ממתינים למשפטם.

החייל הכה פלסטיני באמצעות אגרוף לצלעותיו לפני כחודשיים במוצב של הגדוד. בתחילת השבוע הגיעו סנגוריו של הלוחם מטעם ארגון "חוננו" והתביעה הצבאית להסדר טיעון בעניינו, במסגרתו הוא הורשע בהתעללות, ולא בהתעללות בנסיבות מחמירות.

אחד הנאשמים בפרשה מובא להארכת מעצרו, בנובמברצילום: דודו בכר

על החייל נגזרו 60 ימי מאסר בפועל, שלמעשה נספרו מיום מעצרו והסתיימו היום. עוד נקבע כי הוא יורד לדרגת טוראי, וכן ישלם פיצויים לפלסטיני בסך של 1,500 שקלים. בית הדין הצבאי קבע בהחלטתו כי "עונש מאסר זה, שימנע את הכתמתו של הנאשם ברישום פלילי מלא, יותיר לנאשם פתח של תקווה ויאפשר לו להשתלב בעתיד בחברה כאזרח טוב ומועיל".

עו"ד אהרון רוזה, שייצג את הלוחם, מסר בתגובה: "גזר דין שבו הוטלו 60 ימים על החייל שייצגתי משקף גישה נכונה ולפיה יירשם ללקוח רישום פלילי מופחת, אשר לא יפגע בו לאחר שיסיים את שירותו הצבאי, ויאפשר לו לבחור בדרך של אזרח מועיל למדינת ישראל. הלוחם טעה טעות אחת ויחידה בשיקול דעתו, במהלך שירות קרבי ארוך וקשה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ