במשטרה משוכנעים: נהג המונית הוא הקורבן השלישי של המפגע בתל אביב

כוחות הביטחון ממשיכים בסריקות אחר המפגע, בעיקר באזור צפון תל אביב. בבית הספר אליאנס בצפון העיר נרשמו רק 30% נוכחות. בנט: לשלוח ילדים ללימודים, הסיכון של תאונת דרכים גבוה הרבה יותר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

במשטרה משוכנעים כי נהג המונית אמין שעבאן, שנמצא הרוג ליד מלון מנדרין בצפון תל אביב ביום שישי שעבר, הוא הקורבן השלישי של מבצע הפיגוע בתל אביב. כוחות הביטחון ממשיכים הבוקר (שני) בסריקות אחר המפגע נשאת מלחם, באזורים הנקבעים על פי שרטוט מודיעיני אפשרי של מסלול ההימלטות שלו. הפעילות היא ברובה סמויה. המשטרה גם עצרה היום קרוב משפחה נוסף של המפגע, מלבד האח שנעצר לאחר הפיגוע. מעצרו הוארך בשלושה ימים.

המשטרה אינה שוללת אפשרות שהמפגע נמצא בתל אביב, אך מובאית בחשבון גם האפשרות שהצליח לצאת מהאזור ברכב מילוט שהכין לעצמו או גנב. הנחת המוצא היא שהמפגע עדיין מסוכן לציבור.

סריקות אחרי המפגע בצפון תל אביב, הבוקרצילום: מוטי מילרוד

בבניית הפרופיל של מלחם, שנעשתה ממידע רב שהתקבל על אישיותו ועל התנהגותו בימים ובשבועות שקדמו לפיגוע, עולה הסברה שהוא ממשיך להיות מסוכן גם ברגעים אלה, משום שתכנונו המקורי היה לסיים את האירוע אחרת ולא להישאר בחיים. המשטרה מתשאלת לקוחות פוטנציאליים בחנות שבה עבד מלחם ונעשות סריקות במתחם שעבד בו, בעיקר באזור צפון תל אביב.

כוחות גדולים של המשטרה, בסיוע פרשים מסוק וכלבים, ביצעו היום סריקות בצפון תל אביב לאחר שאזרחית תושבת האזור הגיעה לבסיס צבאי סמוך ודיווחה לחייל בשער שהבחינה בדמות חשודה רצה לתוך שדה גדול עם צמחייה סבוכה. בתום סריקה קצרה זיהה החייל סימני צעדים שנראו חדשים, והזעיק את הכוחות למקום.

אמין שעבאן

סטודנטים ערבים הלומדים באוניברסיטת תל אביב, השוכרים דירות באזור האוניברסיטה, העידו כי כוחות המשטרה ערכו חיפוש מקיף בדירות ובמעונות הסטודנטים, תוך שימת דגש על סטודנטים מאזור ואדי ערה והמשולש. אחד הסטודנטים, טארק עוואד, סיפר כי סטודנטים מוואדי ערה נחקרו לאחר הפיגוע.

במוסדות החינוך בתל אביב נרשמה היום נוכוחת של 80%, אך בבית הספר אליאנס בצפון העיר היו 30% בלבד. שר החינוך נפתלי בנט קרא היום להורים לשלוח את ילדיהם לבתי הספר והגנים למרות החשש הביטחוני. "מדינת ישראל משחר קיומה היא תחת סיכון", אמר, "עדיין, לצערי, סיכוני תאונות הדרכים גבוהים לאין ערוך מטרור, ובוודאי יש הממד הפסיכולוגי שעובד שעות נוספות. כולנו ברמת סיכון כלשהי אבל החוכמה היא לחיות את החיים".

סריקות בצפון תל אביב, הבוקרצילום: מוטי מילרוד

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר היום כי "לא כל דבר מסתיים ב–24 או 48 שעות. אין כבר ההערכה שיש סיכוי גדול יותר שהוא נמצא בתל אביב ולא במקומות אחרים, אני קורא לציבור להמשיך בשגרת החיים שלו. אין שום סיבה להתנהג אחרת מאשר בכל יום אחר במדינת ישראל. אין סיבה כרגע להניח כבר שהוא נמצא דווקא ברחבי גוש דן. אני לא אומר את זה במקרה. שמעתי מה שאמר שר החינוך ואני מסכים איתו בחשיבה שגרתית נורמטיבית הסתברותית, יש גם המון תאונות דרכים ויש בכל יום לצערנו בחודשים האחרונים גם פיגועים וסכינאים שמגיעים כדי לתקוף אבל המדינה לא אמורה להתנהג לפי הכוונות של טרוריסטים או לפי הסתברויות של תאונות דרכים".

ח"כ ציפי לבני אמרה היום בתגובה לדברי בנט וארדן כי "שרי הקבינט ממשיכים לברוח מאחריות — נפתלי בנט וגלעד ארדן אמרו הבוקר שבתאונות דרכים מתים יותר מטרור. איך בדיוק כישלון אחד אמור לפצות על היעד של הביטחון האישי? ממשלה אחראית היתה מטפלת גם בטרור וגם בתאונות דרכים בתקיפות, ולא משתמשת בכישלון אחד כדי להצדיק את הכישלון השני".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ