החיפושים אחר נשאת מלחם, הרוצח שביצע את פיגוע הירי בתל אביב בסוף השבוע שעבר, מתמקדים כעת באזור קו התפר והמשולש, וההערכה היא כי נמלט לשטחי הרשות הפלסטינית. ממצאים שהתגלו בסריקות המשטרה באזור מחזקים הערכה זו.

הערב (רביעי) הותר לפרסום כי במשטרה חושדים שאמין שעבאן, נהג המונית שגופתו נמצאה סמוך למלון מנדרין בתל אביב, נרצח על ידי מלחם. מחקירת האירוע עולה כי הוא הגיע למוניתו של שעבאן בזמן מנוסתו ממקום הפיגוע ברחוב דיזנגוף. בין השניים פרץ עימות, אך עדיין לא ברור באיזה שלב בנסיעה הוא החל.

עוד עולה מחקירת הפיגוע כי לאחר שירה מלחם בנהג, הוא השליך את גופתו במקום בו נמצאה בהמשך ליד מלון מנדרין, ונהג במוניתו לכיוון צומת גלילות. החוקרים סבורים שהתכוון לנסוע צפונה, אולם מלחם פנה בפנייה הלא נכונה שהחזירה אותו לכיוון תל אביב. מיד כשהבין זאת, הוא נטש את המונית בדרך נמיר ומשם נמלט ברגל. פרסום המידע מהחקירה התאפשר אחרי שבמשטרה ובשב"כ צמצמו מעט את צו איסור הפרסום שהוטל על פרטי החקירה.

מוקדם יותר היום שוחרר למעצר בית ג'אוודת מלחם, אחיו של נשאת מלחם. אתמול נעצרו מוחמד מלחם, אביו של המחבל, ועוד חמישה בני משפחה ומכרים. השישה נעצרו בחשד לכמה עבירות, ביניהן גרימת מוות בכוונה תחילה וסיוע לרצח. מפכ"ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך, אמר אתמול: "אני יכול להגיד שאפשר להוריד בצורה משמעותית את המתח בגוש דן".

במשפחתו של נשאת טוענים כי המעצרים של בני המשפחה והחקירה האינטנסיבית נועדו להפעיל עליו לחץ. לדברי קרובי משפחתו, גם אמו של מלחם נחקרה במשך שעות ארוכות. האם סיפרה לכמה מבני המשפחה שביקרו אותה כי הפעילו עליה לחץ כבד בחקירה. "מדובר באשה מבוגרת ששומעת שמתכוונים להרוס את הבית או לאסור לתקופה ממושכת את בני המשפחה והיא נכנסה לחרדות", אמר אחמד מלחם, דודו של נשאת. "מי שחושב שבמשפחה מרגישים שלמים עם מה שקרה, טועה בגדול. מדובר במשפחה הרוסה נפשית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מצעד מחאה של תומכי הליכוד ונתניהו בכיכר הבימה בתל אביב, בינואר

במידה רבה, זהו סיפור כישלונו של השמאל הישראלי כולו

צילום: אמיל סלמן

האם ייתכן שמגע עם האדמה משפר את המערכת החיסונית?

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

התינוק הרוקד של "אלי מקביל"

אנחנו נתקלים במילה הזאת כל הזמן, מעטים יודעים מה מקורה

לפי תושבים, הורים המחפשים לילדיהם עתיד טוב יותר לא רושמים אותם לבתי הספר הממלכתיים-ערביים

למעט מאוד ערבים ביפו יש תואר אקדמי. המכשולים מתחילים כבר בגן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ