ראש חטיבת המחקר עוזב את תפקידו בגלל חילוקי דעות עם צמרת אמ"ן

לדברי מקור ביטחוני, תא"ל אלי בן מאיר והאלוף הרצי הלוי לא הסכימו לגבי דרכי הפעולה באגף המודיעין - אך לא מדובר במחלוקת לגבי נושאים מודיעיניים

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

ראש חטיבת המחקר באגף המודיעין של צה"ל, תא"ל אלי בן מאיר, עוזב את תפקידו בשל חילוקי דעות מקצועיים עם מפקדיו, כך נודע היום (שני) ל"הארץ". מדובר בתפקיד השני בחשיבותו באמ"ן, שאחראי על גיבוש ההערכה המודיעינית בצבא ועל הצגתה בפני הדרג המדיני.

בשבוע שעבר ביקש בן מאיר ממפקדו, ראש אמ"ן האלוף הרצי הלוי, לסיים את תפקידו בשל חילוקי דעות בנוגע לאופי העבודה באגף. לדברי מקור ביטחוני, בין בן מאיר לקצינים נוספים, בהם האלוף הלוי, התגלעו ויכוחים הנוגעים לדרכי הפעולה של האגף וחלק מקציניו, אך אין מדובר בסכסוך על רקע מקצועי-מודיעיני. הרמטכ"ל גדי איזנקוט עודכן בבקשה ואישר אותה. עם זאת, בן מאיר לא יעזוב באופן מיידי, ובאגף המודיעין מנסים לאתר לו מחליף.

תא"ל בן מאיר (משמאל) עם ראש אמ"ן הלוי (במרכז) וקודמו בתפקיד, תא"ל איתי ברוןצילום: דובר צה"ל

ראש חטיבת המחקר בן מאיר שימש בעבר במגוון תפקידים בכירים בהם קצין מודיעין ראשי (קמנ"ר), הנספח לענייני מודיעין בארה"ב וקצין המודיעין של פיקוד הדרום. הוא גם מילא כמה תפקידים בחטיבת המחקר ונחשב לקצין דעתן.

מדובר צה"ל נמסר כי "הרמטכ"ל החליט לכבד את בקשתו של ראש חטיבת המחקר, תא"ל אלי בן מאיר, לסיים את תפקידו במועד מוקדם מהמתוכנן במהלך החודשים הקרובים. פרישתו של הקצין אינה קשורה במחלוקת על נושא מקצועי מודיעיני. מדובר בקצין מוערך, מסור ומקצועי ששירת בצה"ל כ-30 שנה בתפקידים בכירים באגף המודיעין".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ