נתניהו: "אקדם חקיקה שלפיה מי שיפגוש משפחות מחבלים לא יכהן בכנסת"

ראש הממשלה קרא לאופוזיציה לתמוך בקובלנה שהגיש לוועדת האתיקה של הכנסת נגד שלושת הח"כים של בל"ד ובחקיקה שינסה לקדם בנושא

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (ראשון) כי בעקבות המפגש של שלושת הח"כים מסיעת בל"ד עם משפחות המחבלים שרצחו אזרחים ישראלים ועמדו דקת דומיה לזכרם, הוא יפעל "לקידום חקיקה שמי שפועל בצורה כזו לא יכהן בכנסת". נתניהו קרא לאופוזיציה לתמוך בקובלנה שהגיש לוועדת האתיקה של הכנסת נגד שלושת הח"כים הערבים ובחקיקה שינסה לקדם בנושא.

"רבים מאזרחי ישראל לא חשים שחברי הכנסת האלה מייצגים אותם", אמר נתניהו. "אנחנו משקיעים השקעה גדולה כדי לשלב את האזרחים הערבים בחברה הישראלית והם עושים את ההפך — הם בונים חומות של שנאה. אני מנסה לדמיין מה היה קורה בפרלמנט הבריטי או בקונגרס האמריקאי אם חברים שם היו עומדים דום לזכר מי שרצח אזרחים בריטים או אמריקאים. היתה קמה זעקה גדולה ובצדק".

נתניהו בישיבת הממשלה היוםצילום: אמיל סלמן

נתניהו התייחס להצתת ספרי התורה בבית הכנסת שהוקם לזכר שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו בגוש עציון וקרא לגנות את המעשה. "אנו מצויים במאבק קשה בין מי שמבקשים דו קיום בשלום למי שרוצים מלחמה ודם", אמר. "נתפוס את המציתים ונמצה אתם את הדין, אבל אני מצפה מכל אלה בארץ ובעולם שמגנים בצדק כל חילול של מסגד או כתובת על מסגדים, או שריפה במסגדים, שייצאו באותה זעקה ואותו גינוי על המעשה הנפשע הזה".

מבל"ד נמסר בתגובה כי כי "לאחר שנתניהו הבין שאין כל עניין אתי או פלילי במגעים שקיימו הח"כים לשחרור הגופות, הוא מנסה לזכות בהון הפוליטי בקידום חקיקה שתפגע בייצוג הפוליטי של המיעוט הערבי, וצמצום מרחב הפעולה הפוליטי. "נתניהו יודע היטב שמטרת הפגישה היתה לקדם את שחרור גופות, אך ממשיך בסילוף העובדות וההסתה באמצעות הטחת האשמות שקריות בחברי בל"ד. כל העניין זה שחרור הגופות, כל השאר שקרים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ