המשטרה החזירה לקבורה גופת מחבל ממזרח ירושלים, שהוחזקה 4 חודשים

בהלוויית המחבל, שביצע את הפיגוע בתחנה המרכזית בירושלים, השתתפו 14 בני משפחה בלבד. מעשר גופות של תושבי מזרח העיר שמחזיקה המשטרה זו הראשונה המוחזרת

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

המשטרה העבירה הלילה (שני) לקבורה את גופתו של אחמד אבו שעבאן, תושב א־טור במזרח ירושלים, שביצע את הפיגוע בתחנה המרכזית בעיר לפני ארבעה חודשים. הלוויה התקיימה בהשתתפות 14 בני משפחה בלבד, שכן המשטרה אסרה השתתפות של מלווים נוספים.

מעשר גופות שמחזיקה המשטרה זו הגופה הראשונה שמוחזרת בחודשים האחרונים. כל הגופות הן של תושבי מזרח ירושלים שהיו מעורבים בפיגועים, והן מוחזקות בין שבועיים לארבעה חודשים. גופות מחבלים תושבי השטחים שנתפסו על ידי צה"ל מוחזרות מיד למשפחתם.

זירת הפיגוע ליד התחנה המרכזית בירושלים באוקטובר 2015צילום: אוליבייה פיטוסי

רוב משפחות המחבלים מירושלים מנהלות משא ומתן עם המשטרה על מועד ואופי הלוויות, אך לטענת בא כוחן, עו"ד מוחמד מחמוד, גם כאשר הגיעו לסיכומים, המשטרה לא שחררה את הגופות לקבורה.

לפני שבוע אישרה הנהלת הקואליציה קידום הצעת החוק להשעיית חברי כנסת ברוב של 90 ח"כים, וועדת חוקה חוק ומשפט תדון בנוסח ההצעה שגיבש שר העלייה והקליטה זאב אלקין. הצעת החוק עלתה לסדר היום לאחר שחברי הכנסת מבל"ד, ג'מאל זחאלקה, באסל גטאס וחנין זועבי, פגשו שבוע לפני כן משפחות של מחבלים מירושלים שנהרגו בפיגועים, ושישראל מחזיקה בגופותיהם. ראשי סיעות הקואליציה סיכמו על אימוץ הצעת החוק.

לפי הצעת החוק, שהיא למעשה תיקון לחוק יסוד הכנסת, הכנסת תוכל להשעות ברוב של 90 ח"כים את אחד מהחברים בה בשל "התנהגות שאינה הולמת את מעמדו כחבר כנסת". בנוסח המוצע על ידי אלקין, שגובש באופן חסר תקדים תוך יממה, מפורט ההליך לפיו תאושר ההשעיה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ