ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

ארגון מעקב לזכויות אדם בסוריה היושב בבריטניה דיווח הלילה (רביעי) כי שלושה טילים ישראליים פגעו במוצבים של צבא סוריה מדרום לדמשק. לפי הדיווח, התקיפה אירעה סמוך לציר שמוביל לדרעא. נגרם נזק, אולם טרם ברור מה היקפו ואם היו נפגעים בנפש.

מקור צבאי המזוהה עם ממשלת סוריה הכחיש את הדיווח, אך הממשלה הסורית טרם הגיבה באופן רשמי. גם באתר אל-מנאר המזוהה עם חיזבאללה הכחישו את הדברים. לא ידוע אם אנשי חיזבאללה היו באתרים שהותקפו.

באוקטובר דיווחו מקורות באופוזיציה הסורית שחיל האוויר הישראלי תקף בשעות הלילה שני אתרים השייכים לצבאו של נשיא סוריה בשאר אל-אסד ולחיזבאללה, בהרי אל-קלמון שבאזור הגבול בין סוריה ללבנון. רשת "סוריה מובאשר" דיווחה שהתקיפות פגעו באתר צבאי ליד העיירה ראס-אל-עין ובנקודת איסוף באזור אל-קטיפה. לפי הדיווח, המטוסים הישראליים הגיחו מאזור גבול לבנון.

לאחר כחודש התראיין קצין בכיר בחיל האוויר, ואמר כי במסגרת התיאום בין ישראל לבין רוסיה, צה"ל אינו "מבקש אישור" לפעול בסוריה ו"דואג לעשות את העבודה". בחיל האוויר הדגישו כי לא הוגדרו "אזורים מפורזים" בהם ישראל לא תוכל לפעול, אלא ישנה הבנה הדדית בין החילות באילו מקומות הם יכולים לפעול ומתי. "הרוסים פה זה שחקן חדש ומרכזי, ואנחנו בעיקר עושים הפרדה - הם בעניינם ואנחנו בעניינינו. זו בהחלט מעצמה גדולה שנמצאת פה, ובמדיניות שלנו - אנחנו לא תוקפים או יורים בשום רוסי. רוסיה היא לא אויב. אנחנו מנסים להימנע מחיכוכים עם הרוסים, והם מנסים להימנע מחיכוכים איתנו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ