הרב הראשי הספרדי: "מצווה להרוג מחבל עם סכין. לא לפחד מבג"ץ, ולא שהרמטכ"ל יגיד משהו"

הרב יוסף דן בשיעורו השבועי בגל הטרור, ומתח ביקורת על דברי איזנקוט בחודש שעבר. לגבי מחבלים שנתפסו אמר: "שים אותו בכלא, עד שיבוא המשיח ויגיד אם הוא זרע עמלק, ואז נוכל להרוג אותו"

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

הרב הראשי הספרדי, יצחק יוסף, ביקר אתמול (שבת) בשיעורו השבועי את הרמטכ"ל גדי איזנקוט. "מגיע מישהו עם סכין – מצווה להרוג אותו", אמר יוסף. "הבא להורגך השכם להורגו. לא להתחיל לפחד עם כל מיני... שיעשו עליו אחר כך בג"ץ, או יבוא איזה רמטכ"ל ויגיד משהו אחר... זה גם מרתיע אותם. ברגע שמחבל יודע שאם הוא בא עם סכין הוא לא חוזר חי, זה ירתיע אותם. לכן מצווה להרוג אותו".

יוסף התכוון לדברים שאמר איזנקוט בחודש שעבר, כאשר נפגש עם תלמידים בבת ים. במהלך המפגש ביקש אחד מהתלמידים מהרמטכ"ל להתייחס להוראות הפתיחה באש, שלטענתו מסכנות את החיילים. איזנקוט השיב כי ההוראות מספקות, והוסיף כי "צה"ל לא יכול לדבר בסיסמאות, כמו 'הבא להורגך השכם להורגו'. אני לא רוצה שחייל ירוקן מחסנית על נערה עם מספריים". הדברים עוררו על איזנקוט ביקורת מצד ח"כים בבית היהודי ובליכוד.

הרב יוסף בכנסת, בשנה שעברהצילום: דוברות הכנסת

הרב יוסף אמר את דבריו אתמול במהלך דיון בשאלה אם מותר להרוג עמלקים בשבת. "הרי בשבת אי אפשר להרוג את עמלק", אמר. "אם יבוא אצלי עכשיו איזה מחבל, ואני יודע שהוא מחבל, ותפסנו אותו. אין לו סכין ביד, אין לו שום דבר. ואני יודע, יבוא אצלי אליהו הנביא ויגיד לי שזה מעמלק. מותר להרוג אותו בשבת? לא. אבל אליהו הנביא אומר שזה עמלק. שים אותו במחבוש, במוצאי שבת תברך ברכה ותהרוג אותו".

יוסף אמר עוד כי לא ניתן לדעת כיום בוודאות שמחבל שייך לזרע עמלק, ולכן אין להוציא להורג בדרך זו: "עכשיו, אנחנו לא יודעים אם הוא זרע עמלק עד שיבוא משיח צדקנו. שים אותו בבית סוהר, שיקבל מאסר עולם, עד שיבוא משיח צדקנו ויגיד אם הוא זרע עמלק – ואז נוכל להרוג אותם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ