מנכ"ל משרד הביטחון דן הראל פורש מתפקידו

הראל, שכיהן בתפקיד כשנתיים וחצי, הודיע על רצונו לסיים את תפקידו. שר הביטחון משה יעלון: "הוביל שורת תהליכים רבי משמעות לביטחון מדינת ישראל"

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנכ"ל משרד הביטחון, דן הראל, בספטמבר האחרון
מנכ"ל משרד הביטחון, דן הראל, בספטמבר האחרוןצילום: אוליבייה פיטוסי
גילי כהן
גילי כהן

מנכ"ל משרד הביטחון, האלוף (במיל') דן הראל, הודיע לשר הביטחון, משה יעלון, כי הוא מעוניין לסיים את תפקידו בחודשים הקרובים. לפי הודעת משרד הביטחון היום (ראשון), הראל יישאר בתפקידו עד שייבחר לו מחליף וכן יעביר לו חפיפה בתפקיד.

הראל מכהן בתפקיד מנכ"ל משרד הביטחון במשך כשנתיים וחצי. בתקופת כהונתו הגיעו משרד הביטחון ומשרד האוצר להסכםבנוגע למבנה התקציב של מערכת הביטחון ולשורה של הסכמות פיננסיות ביניהם.

בהודעת המשרד מסר הראל כי הוא "פועל בתחושת סיפוק ומיצוי על מהלכים רבים שתרמו רבות לביטחונה של מדינת ישראל". הראל שימש למשך פחות משנה כמנכ"ל משרד התחבורה בשנת 2011. במהלך שירותו בצה"ל הוא שימש כסגן הרמטכ"ל, נספח צה"ל בארצות הברית ומפקד פיקוד הדרום, בין היתר בתקופת ההתנתקות.

יעלון מסר כי "במשך שנות שירותו כמנכ"ל משרד הביטחון, הוביל דן שורה של תהליכים רבי משמעות למשרד, לצה"ל ולביטחונה של מדינת ישראל, ועשה זאת לעילא ולעילא". שר הביטחון הוסיף כי הוא מבקש להודות להראל על "עשייתו, מחויבותו ומסירותו. בטוחני כי יידע גם בעתיד לתרום מניסיונו למדינת ישראל. בשבועות הקרובים אעסוק במציאת מחליף לדן".

בשבועות הקרובים יחלו במערכת הביטחון לפעול לאיתורו של מנכ"ל משרד חדש. עזיבתו של מנכ"ל המשרד מגיעה לאחר שורה של פרישות ועזיבות של בעלי תפקידים בכירים במשרד הביטחון. תחילה, הוחלט להדיח את ראש מנהלת חומה במשרד הביטחון, יאיר רמתי, בשל עבירות ביטחון מידע. בהמשך, הודיע ראש מפא"ת (מינהל המחקר ופיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית), אופיר שהם, כי הוא מעוניין לסיים את תפקידו במהלך שנת 2016, לאחר שש שנות כהונה. גם היועץ המשפטי למערכת הביטחון, עו"ד אחז בן ארי, יסיים את תפקידו במשך השנה, לאחר שהגיע לגיל 67, והוא יפרוש לגמלאות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מצעד מחאה של תומכי הליכוד ונתניהו בכיכר הבימה בתל אביב, בינואר

במידה רבה, זהו סיפור כישלונו של השמאל הישראלי כולו

צילום: אמיל סלמן

האם ייתכן שמגע עם האדמה משפר את המערכת החיסונית?

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

התינוק הרוקד של "אלי מקביל"

אנחנו נתקלים במילה הזאת כל הזמן, מעטים יודעים מה מקורה

לפי תושבים, הורים המחפשים לילדיהם עתיד טוב יותר לא רושמים אותם לבתי הספר הממלכתיים-ערביים

למעט מאוד ערבים ביפו יש תואר אקדמי. המכשולים מתחילים כבר בגן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ