נתניהו: מזמין שוב את עבאס לפגישה, אפנה את הלו"ז שלי השבוע

ראש הממשלה התייחס לדבריו של הנשיא הפלסטיני, שטען בשבוע שעבר כי ביקש לארגן פגישה בין השניים, אך סורב. נתניהו: "הדלת שלי תמיד פתוחה עבור אלה שרוצים לחתור לשלום עם ישראל"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ראש הממשלה בנימין נתניהו בפגישה עם שר החוץ של צ'כיה לובומיר זאוראלק, היום
ראש הממשלה בנימין נתניהו בפגישה עם שר החוץ של צ'כיה לובומיר זאוראלק, היוםצילום: חיים צח / לע"מ
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שני) בפתח פגישתו עם שר החוץ של צ'כיה כי הוא שב ומזמין את הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס לפגישה. נתניהו אמר את הדברים בתגובה לדבריו של עבאס בראיון ל"עובדה" בשבוע שעבר ולפיהם הוא רצה לארגן פגישה עם נתניהו אך האחרון סירב.

"שמעתי שהנשיא עבאס אמר שאם אזמין אותו לפגישה הוא יבוא", אמר נתניהו. "אני מזמין אותו שוב. אני אפנה את לוח הזמנים של השבוע ובכל יום שהוא יכול לבוא אני אהיה כאן. הנושא הראשון שעליו ארצה לדבר אתו הוא סיום קמפיין ההסתה הפלסטיני נגד ישראל. הדלת שלי תמיד פתוחה עבור אלה שרוצים לחתור לשלום עם ישראל".

בראיון לעיתונאית אילנה דיין ששודר בתוכנית "עובדה" בערוץ 2 ביום חמישי שעבר סיפר עבאס כי במהלך השיחות בין ראשי מנגנוני הביטחון הפלסטינים לבין מתאם הפעולות בשטחים, אלוף יואב מרדכי, ואלוף פיקוד המרכז רוני נומה שנחשפו ב"הארץ", הציע הצד הפלסטיני לקיים פגישה בין עבאס לבין נתניהו כדי לדון בבקשת הפלסטינים כי צה"ל יפסיק לפעול בשטחי A, שבהם לפי הסכם אוסלו יש לרשות אחריות ביטחונית ואזרחית מלאה. נתניהו, כך הוא סיפר, לא השיב בחיוב להצעה לקיים את הפגישה. "אני מוכן לפגוש את נתניהו בכל מקום ובכל זמן", אמר עבאס.

הנשיא הפלסטיני הזהיר במהלך הראיון כי אם המצב הנוכחי יימשך, הרשות הפלסטינית עלולה לקרוס. "גם עכשיו הרשות הפלסטינית על סף התמוטטות. היא קרובה להתמוטטות. עכשיו", אמר עבאס. לדבריו, הוא דבק בתיאום הביטחוני עם ישראל, אולם דורש מנתניהו להורות על הפסקת פעולות צה"ל בערים הפלסטיניות בגדה המערבית. "נסו אותי במשך שבוע, אם לא אעמוד באחריות שלי תחזרו", אמר.

עבאס הוסיף כי ישראל מפרה את הסכם אוסלו, שכן מאז סוף שנת 2000 כוחות צה"ל נכנסים מדי יום לשטחי A. לדבריו, למרות בקשות חוזרות ונשנות מצד הפלסטינים וחרף התיאום הביטחוני ההדוק, נתניהו עדיין מתעקש שכוחות צה"ל ייכנסו לערים הפלסטיניות ללא הגבלה. הוא סיפר כי כוח של צה"ל הגיע לאחרונה עד ביתו שלו ברמאללה ודרש ממאבטחיו לזרוק את כלי הנשק שלהם וכי האירוע כמעט התפתח לכדי עימות אלים.

"תן לי את האחריות. אני אשא באחריות", אמר עבאס בראיון, תוך שהוא פונה לנתניהו. "תן לי אחריות על השטחים הפלסטיניים, ותבחן אותי... אני אקח את האחריות אם הוא ייצא משטחי A. אני מתחייב. אם יש לו מידע מודיעיני מסוים, שייתן לי אותו ואני אטפל בזה. אם אני לא אטפל את זה, שיבוא הוא ויעשה את זה. נכון? אבל הם לא מעבירים לי מידע מודיעיני, הם אומרים: 'יש לנו מידע מודיעיני, אנחנו נטפל בזה'. אז מה אני עושה כאן? איפה התיאום הביטחוני? אתם לא רוצים... אתם רוצים שאהיה עובד שלכם. סוכן שלכם. אני לא מקבל את זה. אני רוצה לעשות את זה בעצמי".

עבאס הדגיש בדבריו כי הוא נאחז בתיאום הביטחוני עם ישראל כדי למנוע התלקחות אלימה גדולה עוד יותר וכן מחשש לקריסה של הרשות הפלסטינית. "אם נוותר על התיאום הביטחוני יהיה פה כאוס", הוא אמר. "יהיו פה רובים, יהיו חומרי נפץ וחמושים, שיצוצו מכל עבר וירצו להיכנס לישראל. אני שם את ידי עליהם ומונע בעדם. אלמלא שיתוף הפעולה הביטחוני, היתה פורצת אינתיפאדה עקובה מדם... אני רוצה לשתף פעולה עם הישראלים. יש בינינו הסכם, ואני לא מתבייש בזה. אבל הוא (נתניהו, ב"ר) חייב לכבד אותי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

המכללה האקדמית הדסה בירושלים, ב-2020. לדברי פרופ' חנה הרצוג, "נשים הן הנפגעות העיקריות מהתקנונים"

במסלולים לחרדים במוסדות אקדמיים דורשים מנשים לבוש צנוע

"כמו במזון, הכליות מפקחות על מצב המים ומווסתות את ריכוזם של החומרים השונים בתוכם"

כמה זמן עובר מהרגע ששותים ועד שמשתינים?

שר הביטחון בני גנץ וסגן הרמטכ"ל הרצי הלוי (במרכז), בסיור במרחב התפר בשומרון, באפריל. הכרחי כי מינוי הרמטכ"ל ישקף התאמה מרבית בין הדרך שיתווה לצבא ובין השקפת העולם של הדרג הפוליטי

אין סיבה להצטדק. מינוי הרמטכ"ל הוא הליך פוליטי מובהק, וזה הכרחי

בן עמי ומנכ"לית משרד התחבורה מיכל פרנק. באופן אבסורדי, ככל שחדר המזוודות האבודות יהיה עמוס יותר כך ייטב עם פרנק

לישראל אין פתרון. עכשיו זה בטיסות, מחר - חכו ותראו

חבר הכנסת איתמר בן גביר
מליאת הכנסת 20.06.2022
הכנסת ה-24
העשרים וארבע
הממשלה השלושים ושש
ה-36
כנסת ישראל
ירושלים
י-ם
מליאה
דיוני המליאה

התקשורת מכורה, וככה דמות קיצונית ומקטבת צוברת כוח

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ