בנט גינה את ההסתה נגד יעלון: "מעמידה בסכנה את הבית המשותף שלנו"

יו"ר הבית היהודי התייחס לתמונות יעלון בתוך מטרת ירי ואמר: "אני מבקר את שר הביטחון, אבל לרגע אינני שוכח במי מדובר". אב החייל החשוד שהרג מחבל בחברון פנה ליעלון: מגנה את ההסתה נגדך

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט התייחס הבוקר (ראשון) לפרסום התמונות המסיתות נגד שר הביטחון משה יעלון שהופצו על ידי פעילי ליכוד בשבוע שעבר וקרא להפסיק את ההסתה.

בנט, שדיבר בפני פורום המדרשות, אמר כי "בשבועות האחרונים מתנהלים דיונים ציבוריים וערכיים נוקבים בחברה הישראלית וגם במערכת הפוליטית. לצערי, ישנם גורמים מימין ומשמאל, בתוך המערכת הפוליטית, גם במפלגה שלי וכמובן ברחבי הרשתות החברתיות, שחצו את הקוים האדומים. ההסתה הפנימית, האיומים, הגזענות, מימין ומשמאל מעמידים בסכנה את הבית המשותף שלנו".

"אני רוצה להבהיר באופן חד וברור: חובתינו במדינה דמוקרטית לנהל דיונים ציבוריים ולהעמיד מחלוקות ערכיות בשאלות הרות גורל", אמר בנט, "חובתינו להתבטא באופן נחרץ בכל הנוגע לגיבוי ללוחמי צה"ל למשל. זוהי הדמוקרטיה הישראלית במיטבה. דיון ציבורי נוקב - כן, הסתה - לא! לא!לא! מחלוקת עקרונית - כן, שיח גזעני- לעולם לא!"

שר החינוך הוסיף כי "לא אחת אני חלוק ומבקר את שר הביטחון. סברתי ועודני סבור שאסור היה להרשיע את החייל בטרם משפט, אבל לרגע איני שוכח במי מדובר. אדם שאת כל חייו הקדיש לבטחון ישראל. אוי למי שמסית נגדו. מחלוקת בין אחים לשם שמיים - סופה להתקיים. מחלוקת של שנאה, מחלוקת אישית - מסוכנת ומסכנת את כולנו".

הכרזה נגד יעלון שהופצה ברשתות

אביו של החייל החשוד בהריגת המחבל בחברון פנה הערב לשר הביטחון בעקבות הפרסומים נגדו ואמר: "אני מוצא לנכון, מול קמפיין ההסתה המתנהל נגדך, לשלוח לך חיזוק ולגנות זאת בתוקף". במכתב ששלח, קרא האב ליעלון לאפשר לבנו הליך משפטי הוגן.

ביום חמישי החלו כמה פעילי ליכוד להפיץ בקבוצות הווטסאפ של המפלגה תמונות עם כיתובים הקוראים לחיסולו הפוליטי של שר הביטחון יעלון, בשל הביקורת שהשמיע נגד החייל שירה למוות במחבל שנוטרל בחברון לפני כשלושה שבועות. בתמונות נראה יעלון במרכז מטרת ירי ומתחתלדיוקנו הכיתוב: "מחוסל פוליטית!". עוד נכתב כי "שר הביטחון שלח מסר חריף לתומכי החייל. מרכז הליכוד בתגובה: נחסל אותך בפריימריז". לשכת יעלון העבירה את התמונות לטיפול השב״כ. על פי ההערכות, מאחר שמדובר בקבוצות ווטסאפ גלויות, ניתן יהיה לאתר בקלות את זהות המפרסמים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ