תושב חורה במעצר מינהלי ארבעה חודשים בחשד שהזדהה עם דאעש

הותר לפרסום כי אסמעיל אבו אלקיעאן נעצר בינואר בצו חתום בידי שר הביטחון בעקבות ראיות לפעילות הקשורות בארגון הטרור. אתמול הוארך מעצרו בחודשיים נוספים

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בית המשפט המחוזי בבאר שבע התיר אתמול (רביעי) לפרסם כי אסמעיל אבו אלקיעאן, תושב חורה בן 28 נמצא במעצר מינהלי זה ארבעה חודשים. זאת, לאחר שנאספו נגדו ראיות הקושרות אותו לפעולות הזדהות ולמעשי התארגנות שונים עם ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) יחד עם תושבים נוספים בחורה. בית המשפט האריך אתמול את מעצרו בחודשיים נוספים.

אבו אלקיאען נעצר לראשונה בינואר בצו מינהלי שנחתם על ידי שר הביטחון, משה יעלון, ובית המשפט התיר את מעצרו לתקופה של ארבעה חודשים. "נגד המשיב, תושב חורה, הצטברו ראיות כאלה ואחרות הקושרות אותו לפעולות הזדהות שונות ולמעשי התארגנות שונים עם ארגון דאעש בקרב מספר תושבים ומספר פעילים בעירו חורה ובאזור הדרום", כתב נשיא בית המשפט יוסף אלון. "בנוסף הצטברו ראיות מינהליות ולפיהן בבעלות המשיב, או בשליטתו מצויים כלי נשק. רמת ההזדהות עם דאעש שהפגין המשיב ועוצמתה, כעולה מהראיות המינהליות, בשילוב נגישותו לנשק המוסלק על ידו עמדו ביסוד החלטתו הראשונה של שר הביטחון לעצור אותו במעצר מינהלי".

מחרתיים עמדה להסתיים תקופת מעצרו המינהלי של אבו אלקיעאן, אך יעלון הוציא בשבוע שעבר צו מינהלי למעצר נוסף של חודשיים, שאושר בידי הנשיא אלון.

זוהי אינה הפעם הראשונה ששמה של משפחת אבו אלקיעאן נקשרת לדאעש. ביולי אשתקד הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד ששה מבני המשפחה, על חלקם נגזרו עונשים משמעותיים.

סנגורו של אבו אלקיעאן, עו"ד נאשף דרוויש, אמר ל"הארץ" כי "מדובר בצעד מאוד קיצוני — מעצר של אדם כאשר אף לגישת המדינה לא פעל ולא התכוון לפגוע בביטחון המדינה. מדובר בהנמכה של הרף הנדרש לצורך מעצר מינהלי ומהווה פגיעה קשה בזכויות האזרח. הליך זה הוא התחלה של מדרון חלקלק ואני מקווה שבית המשפט העליון במסגרת הערר שמשרדי עובד על הכנתו, יידע לעצור הליך זה, יבטל את ההחלטה, ויצייר לשב"כ את הקווים האדומים שבאים לשמור על זכויות האזרח של כל אחד מאיתנו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ