קצין בכיר בפיקוד מרכז: מפקדים בשטח לא הבינו את אירוע הירי בחברון

לדברי הקצין, רבש"ץ מהיישוב היהודי בחברון הוא שעדכן את מח"ט חברון על הירי של אלאור אזריה במחבל הפצוע. אתמול דווח בחדשות 10 כי מח"ט חברון אמר שלא נשקפה סכנה לחיי החייל

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
החייל אלאור אזריה בפתיחת משפטו בבית הדין הצבאי ביפו, לפני כעשרה ימים
החייל אלאור אזריה בפתיחת משפטו בבית הדין הצבאי ביפו, לפני כעשרה ימיםצילום: אילן אסייג
חיים לוינסון
חיים לוינסון

רכז ביטחון (רבש"ץ) מהיישוב היהודי בחברון הוא זה שעידכן את מפקד חטיבת חברון, אל"מ יריב בן עזרא, על הירי של החייל אלאור אזריה במחבל הפצוע במארס. כך אמר היום (רביעי) קצין בכיר בפיקוד מרכז בשיחה עם כתבים.

הקצין אמר כי רבש"ץ מהיישוב היהודי שהיה במקום בעת האירוע ודיווח למח"ט על האירוע החריג. הוא הוסיף כי המפקדים שהיו במקום לא הבינו בשלב ראשון את האירוע.

לאחר דיווח הרבש"ץ, הועבר דיווח בשרשרת הפיקוד של חטיבת כפיר עד שמפקד החטיבה גיא חזות העביר את הנושא למצ"ח. הקצין הבכיר אמר עוד כי התחקיר המפורט של האירוע מוצג לחיילים "והם מבינים" את לקחיו.

אתמול דווח בחדשות 10 כי מח"ט חברון בן עזרא אמר בשיחה סגורה עם חיילים כי אלאור אזריה לא היה בסכנת חיים בזמן הירי וכי הירי סיכן את חבריו. "אף אחד לא הרגיש שם סכנת חיים. אגב, הירי שלו זה הדבר הכי מסוכן שהיה שם - מי ששם לב בסרט, הוא יורה לעבר כל החיילים", אמר בן עזרא. המח"ט אף תקף באותה שיחה את מה שכינה "התערבותם של פוליטיקאים ורבנים בהוראות הפתיחה באש". בהתייחס למצב הביטחוני אמר בן עזרא לחיילים: "צופים שההסלמה תחזור, היא לא נעלמה. כל זמן שאין שום שינוי אסטרטגי בשטח, אין שום סיבה שייעלמו החיכוכים או העימותים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ