המחבל שדקר למוות את החייל אלמוג שילוני בתל אביב הורשע ברצח

נור א-דין חאשיה, בן 20 משכם, הורשע בביצוע פיגוע הדקירה סמוך לתחנת רכבת ההגנה בתל אביב ב-2014. בעדותו אמר המחבל כי רצח את שילוני "בגלל מה שהרבנים שלכם עושים באל-אקצא"

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זירת פיגוע הדקירה בתל אביב בו נרצח אלמוג שילוני, נובמבר 2014
זירת פיגוע הדקירה בתל אביב בו נרצח אלמוג שילוני, נובמבר 2014צילום: עופר וקנין
שרון פולבר

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום את נור א-דין חאשיה, פלסטיני בן 20 משכם, ברצח החייל אלמוג שילוני. עונשו של חאשיה ייקבע בהמשך.

פיגוע הדקירה בו נרצח שילוני אירע ב-10 בנובמבר 2014 בשעות הצהריים, סמוך לתחנת רכבת ההגנה בתל אביב. חאשיה דקר את שילוני כמה פעמים, פצע אותו אנושות, ונמלט לבניין ברחוב לבנדה, כ-150 מטר משם. צוות של יחידת יס"מ שהיה בסמוך עצר אותו בתוך המבנה. שילוני פונה לבית החולים שיבא תל השומר ושם מת מפצעיו. באותו יום אירע פיגוע דקירה נוסף, בכניסה לאלון שבות בגוש עציון, בו נרצחה דליה למקוס, בת 26.

בתחילת המשפט כפר אבו חאשיה באישומים שייוחסו לו אך הודה בהם במפתיע במהלך עדותו ואמר כי רצח את שילוני "בגלל מה שהרבנים שלכם עושים באל-אקצא".

בתם הדיון הבוקר אמרה התובעת, עורכת הדין הדס פורר-גפני מפרקליטות מחוז תל אביב: "מדובר ברצח שמזעזע במקריות שלו. הנאשם, שרצה לרצוח יהודי רק בגלל שהוא יהודי, חייל רק בגלל שהוא חייל, בחר באלמוג באופן מקרי לחלוטין, רק מכיוון שנתקל בו באזור תחנת רכבת ההגנה".

סמל אלמוג שילוני

פורר גפני הוסיפה כי "הנאשם דקר את אלמוג למוות באופן אכזרי, תוך שאלמוג נאבק בו בכוחותיו האחרונים כדי שלא ייקח לו את הנשק ויפגע באנשים אחרים".

שילוני התגורר במודיעין ושירת בבסיס נבטים של חיל האוויר. אחיו התאום, סהר, אמר אז לכלי התקשורת כי אחיו "רק רצה לחזור לבסיס, ופשוט נדקר ונפצע. זה פשוט לא יכול להיות ככה. יש פה חיילים ואנשים שנפצעים, שנדקרים ברחוב, אי אפשר ללכת במדינה הזאת לבד, אי אפשר ללכת במדינה הזאת בשקט. זו המדינה שלנו, נלחמנו עליה, אחי התאום נלחם עליה". ביום הזכרון האחרון הקריא אביו של שילוני "יזכור" בטקס בהר הרצל.

בדצמבר האחרון החליט בג"ץ לבטל את צו ההריסה שהוצא לביתו של חאשיה, וזאת בשל התמשכות ההליכים בעניין. ההחלטה התקבלה ברוב של השופטים מני מזוז וצבי זילברטל, מול דעת המיעוט של המשנה לנשיאה אליקים רובינשטיין, שסבר כי יש להרוס חלק מהבית ולא את כולו ולקבל חלקית את העתירה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ