דיווחים פלסטיניים: מפקד בחמאס הבקיא במערך המנהרות הסגיר עצמו לישראל

לפי דיווחים באתרים המזוהים עם הפתח, מחמוד ברכה הגיע לגדר הגבול והסגיר עצמו לחיילים. עוד פורסם כי הצלב האדום דיווח למשפחתו בעזה כי הוא מוחזק על ידי ישראל

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

אתרים המזוהים עם הפתח דיווחו היום (שלישי) כי בכיר בזרוע הצבאית של חמאס, המחזיק מידע רב על מערך המנהרות, הסגיר עצמו לישראל. שמו של הבכיר הוא בסאם מחמוד ברכה מחאן יונס, ולפי הדיווחים ביומיים האחרונים הוא ברח לישראל.

לפי הדיווח, מדובר בבנו של קאדי שרעי מחמאס שהגיע עם אשתו וילדיו לבית הורי אשתו בעזה וכעבור זמן קצר אמר שהוא "יוצא לסידורים". עוד פורסם כי האיש הגיע לגדר הגבול כשבידו מחשב נייד והסגיר את עצמו לחיילים שהמתינו לו במקום, וכי הצלב האדום דיווח למשפחתו בעזה כי הוא מוחזק על ידי ישראל.

מנהרה שנחשפה בגבול עזה, במאי האחרוןצילום: אילן אסייג

באתרים פלסטיניים המזוהים עם הפתח או כאלו המתנגדים לחמאס, דיווחו על הסיפור והתנגחו בחמאס על כך שאנשיו מסגירים את עצמם לישראל. עוד הושמעה ביקורת על כך שלא מדובר בפעם הראשונה בה בכירים בארגון, ובפרט אלו שבמערך המנהרות, נעצרים על ידי ישראל.

שירות הביטחון הכללי (שב"כ) דיווח בשנה החולפת על שני מקרים דומים בהם נעצרו אנשי חמאס שהחזיקו מידע על מערך המנהרות ברצועת עזה. בחודש שעבר, הודיע שב"כ כי מחמוד עטאווה, פעיל חמאס שנעצר חודש קודם לכן מסר מידע רב בנוגע לחפירת המנהרות ברצועת עזה. הפעיל נעצר לאחר שחצה את הגדר מהרצועה כשברשותו שתי סכינים. לפי כתב האישום, הפעיל השתתף בחפירת מנהרות, בהנחת מטענים ובסיורים לאורך הגדר. לפני כחודשיים דיווחו אתרים המזוהים עם פתח כי עטאווה הוא בכיר ביחידת המנהרות בארגון וכי הוא הסגיר את עצמו לישראל - דיווח שהוכחש על ידי חמאס. בארגון אמרו אז כי מדובר באדם פרטי שהגיע לגדר הגבול מרצונו ומסר עצמו לידי החיילים.

בתחילת חודש יולי בשנה שעברה שב"כ עצר את אברהים עאדל שחאדה שאער במעבר "ארז". שאער, תושב רפיח בן 21, נחשב לפי מערכת הביטחון ללוחם חמאס וחופר מנהרות מטעם הארגון. במהלך חקירתו מסר כי בחודשים האחרונים היה מעורב בפעילות התת-קרקעית של חמאס, ונחשף לחפירת מנהרה של חמאס מאזור רפיח אל מעבר כרם שלום.

באפריל האחרון דווח כי צה"ל ממשיך בניסיון לאתר מנהרות בגבול רצועת עזה, ולשם כך פעלו זה יותר מחודשיים כמאה כלים הנדסיים בגבול הרצועה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ