בצה"ל טרם החליטו אם להשיב את הרב לוינשטיין להרצאות בבסיסים

ראש המכינה בעלי, שכינה הומואים "סוטים" ויצא נגד החינוך והערכים שצה"ל מקדם, שלח מכתב הבהרה למנכ"ל משרד הביטחון בעקבותיו נמסר כי מבחינת המשרד מדובר בסוף פסוק לפרשה

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

גם לאחר קריאת מכתב ההבהרה שכתב ראש המכינה הקדם צבאית בעלי, הרב יגאל לוינשטיין, למנכ"ל משרד הביטחון, האלוף במילואים אודי אדם, לא התקבלה בצה"ל החלטה בנוגע להמשך קיום הרצאותיו של לוינשטיין בצבא. הרב לוינשטיין, ממקימי המכינה הקדם צבאית בעלי, תקף בחריפות את הצבא לפני שבועיים וטען כי התבלבל בערכיו.

במסגרת כנס "ציון וירושלים" שעסק ב"התמודדות עם השפעת הרפורמה על זהותה היהודית של מדינת ישראל" מתח הרב ביקורת חריפה במגוון נושאים, בהם היחס לקהילה הגאה, החינוך לפלורליזם דתי וחינוך חיילים לשמירה על חיי חפים מפשע. בין השאר, כינה לוינשטיין הומואים "סוטים" וקבע כי הרפורמים הם זרם בנצרות. לוינשטיין היה חבר בעבר בוועדת ההיגוי לצה"ל בנושאי תודעה יהודית, אך פרש ממנה.

במכתב ההבהרה כתב לוינשטיין כי דבריו פורשו בצורה שלא התכוון אליה, "כאילו אני מבקש להדיר מצה"ל חלק כזה או אחר מן האוכלוסייה ולפגוע בערך הרעות שכולנו אמונים עליו". הוא ציין עוד כי "לכולם יש מקום בצה"ל ללא קשר לרקע שלהם, להשקפת עולמם או לנטיותיהם האישיות". במשרד הביטחון מסרו כבר באותו היום כי מבחינתם מדובר בסוף פסוק לפרשה.

שלשום (שלישי) התייחס הרמטכ"ל, גדי איזנקוט, לדברי הרב לוינשטיין בדיון של ועדת החוץ והביטחון של הכנסת. איזנקוט אמר כי הוא דוחה ומגנה את דבריו, והוסיף כי המפעל אשר הקים הרב לוינשטיין העמיד לצה"ל קצינים ולוחמים רבים ועל כך יש לו זכויות, אך אין בכך כדי לבטל את מה שאמר. הרמטכ"ל הוסיף כי הורה על עצירת כל פעילויותיו של הרב בצבא, עד להחלטה בבירור שערך לו מנכ"ל משרד הביטחון.

הרב יגאל לוינשטיין, 2010צילום: תומר אפלבאום

לאחר פרסום דבריו של לוינשטיין בנוגע לקהילה הלהט"בית, נורמות הלחימה של צה"ל ואופן החינוך בצבא, שוחח ראש אגף כוח האדם בצה"ל, האלוף חגי טופולנסקי, עם הרב אלי סדן, המשמש אף הוא כראש המכינה. טופולנסקי הבהיר לסדן כי בצה"ל מצפים לקבל הבהרות על דברי לוינשטיין. בצבא ביקרו את דבריו של לוינשטיין ותקפו אותו על כך שהוא מתערב בערכי הלחימה של צה"ל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ליד בית הספר רוב בטקסס, היום

גם הטבח בטקסס לא ישנה את עמדת השופטים השמרנים בעליון בארה"ב

Businesswoman and businessman HR manager interviewing woman. Candidate female sitting her back to camera, focus on her, close up rear view, interviewers on background. Human resources, hiring concept

לפני ראיון עבודה בזום, היא קיבלה מייל: "מגזר ערבי, גם קושי בשפה"

קניות בגדים באינטרנט

אייפון בשקל: איך זה ששיטה של האקרים מהניינטיז עוד עובדת?

"מערבולת"

למרות שהסוף ברור מראש, הסרט הזה הוא כמו פטיש על הראש

לואיס המילטון

מרצדס ייצרה מכונית ש"קופצת כמו קנגורו". גם המילטון סובל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"