משרד הביטחון מתנצל וחוזר בו מהשוואת הסכם הגרעין האיראני להסכם עם היטלר

בהודעה שיצאה היום, נאמר כי ההודעה החריגה מיום שישי האחרון בעקבות דברי אובמה לא נועדה לערוך השוואה היסטורית או אישית - וכי איראן דווקא מקיימת את הסכם הגרעין שנחתם עמה

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

אחרי הודעה חריגה ביום שישי האחרון, בה השוו במשרד הביטחון בין הסכם הגרעין שנחתם בין המעצמות לבין איראן, להסכם מינכן מלפני מלחמת העולם השנייה, טוענים כעת במשרד הביטחון: ההודעה לא נועדה לערוך השוואה ישירה והיסטורית.

בהודעה נוספת שהופצה היום (שני), המבקשת להבהיר את תוכן ההודעה הקודמת מיום שישי, נכתב מטעם משרד הביטחון כי "ההודעה מיום ו' לא נועדה לעריכת השוואה ישירה, לא מבחינה היסטורית ולא מבחינה אישית. אנו מצטערים אם היא פורשה אחרת".

שר הביטחון אביגדור ליברמן בבקו"ם, לפני כשבועיים.צילום: מוטי מילרוד

בפתח ההודעה החדשה נטען כי היא נשלחת "לאור המשמעות השגויה שיוחסה בתקשורת להודעת מערכת הביטחון ביום ו' האחרון, שהתייחסה להסכם מינכן".

בהודעה מיום שישי נכתב כי "הסכמי מינכן לא מנעו את מלחמת העולם השנייה ואת השואה, בדיוק משום שהנחת הבסיס שלהם, שלפיה גרמניה הנאצית יכולה להיות פרטנר לאיזשהו הסכם היתה שגויה ומשום שמנהיגי העולם דאז התעלמו מן הדברים המפורשים של היטלר ושאר מנהיגי גרמניה הנאצית".

משרד הביטחון הדגיש בהודעתו החדשה את שיתוף הפעולה בין מערכות הביטחון בישראל ובארה"ב, לאחר שביום שישי האחרון תקפו במשרד הביטחון את דבריו של נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, לפיהם גם מערכת הביטחון הישראלית סבורה שהסכם הגרעין עם איראן שיפר את המצב הביטחוני במזרח התיכון. "ההבדל בין עמדת ישראל לזו של ארה"ב בנושא זה אינו פוגם באופן כלשהו בהערכתנו העמוקה לארה"ב ולנשיא ארה"ב על תרומתם האדירה לביטחונה הלאומי של ישראל ולחשיבות העצומה שאנו מייחסים לברית האיתנה בין שתי המדינות", נכתב בהודעה שהופצה היום.

במשרד הביטחון אף טענו כעת כי למעשה - איראן עומדת בהסכם הגרעין שנחתם עמה. "ישראל נותרה מודאגת עמוקות מכך, שגם לאחר הסכם הגרעין עם איראן, ההנהגה האיראנית ממשיכה להצהיר כי יעדה המרכזי הוא השמדת מדינת ישראל, וממשיכה לאיים על קיומה של ישראל במלים ובמעשים", נכתב בהודעה החדשה. "גם אם איראן מקיימת את הסכם הגרעין, מדיניותה הגלויה והרשמית לחתור להשמדת ישראל שוללת את הלגיטימיות שלה בקרב הקהילה הבין-לאומית".

ביום שישי האחרון, טענו במשרד הביטחון אחרת בנוגע להסכם הגרעין. לפי הודעת המשרד אז, "להסכמים יש ערך אך ורק אם הם מבוססים על מציאות קיימת, ואין להם כל ערך אם העובדות בשטח הפוכות לגמרי מאלו שההסכם נשען עליהן".

כתבות מומלצות

אוסטין בטלר כאלביס. "הרגשתי כאילו אני מסתכל למעריצות בתוך הנשמה"

"אם הוא לא יקבל אוסקר על התפקיד של אבא שלי, אוכל את כף הרגל"

מרטין הינטרגר בליגה האירופית, בעונה החולפת. מה הוביל לפרישתו הפתאומית?

במקום לשחק בליגת האלופות, הוא פרש. היה לו מה להסתיר

הפגנה למען זכות ההפלה בתל אביב, ב-1978. לאורך השנים נמתחה ביקורת חריפה על פעילותן של הוועדות

בוויכוח על ההפלות בישראל ידם של השמרנים תמיד על העליונה

בראד פיט למגזין הגברים GQ. מה השתבש?

גופה? בובת שעווה? הרשת תוהה מה עולל מגזין GQ לבראד פיט

"כמו במזון, הכליות מפקחות על מצב המים ומווסתות את ריכוזם של החומרים השונים בתוכם"

כמה זמן עובר מהרגע ששותים ועד שמשתינים?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ