מנהל לשכת רה"מ התפטר לאחר שנתניהו חזר בו מהכוונה למנותו למזכיר הממשלה

נתניהו הבטיח לדוד שרן למנותו למזכיר הממשלה במקום מנדלבליט לפני חודשים, אולם בשבועיים האחרונים התברר כי הוא לא מתכוון לממש את הבטחתו ובאחרונה אף מינה ראש סגל חדש מעליו

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

מנהל לשכת ראש הממשלה, דוד שרן, הודיע הבוקר על התפטרותו, לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו חזר בו מהכוונה למנותו למזכיר הממשלה. בהודעה שפרסמה לשכת ראש הממשלה הבוקר נמסר כי שרן הודיע לנתניהו על כוונתו לקחת פסק זמן מהשירות הממשלתי ולבחון מספר הצעות לתפקידים בכירים מחוץ לממשלה.

על התפטרותו של שרן דיווחה לראשונה טל שלו באתר "וואלה!". שרן נכנס ללשכת ראש הממשלה כמה חודשים לפני הבחירות האחרונות, לאחר עזיבתו של מנהל לשכת ראש הממשלה הקודם ארי הרו. לפני כמה חודשים הבטיח לו נתניהו למנות אותו לתפקיד מזכיר הממשלה במקומו של אביחי מנדלבליט שעזב את הלשכה ומונה ליועץ המשפטי לממשלה.

נתניהו בבית שגריר מצרים בישראל בהרצליה, בחודש שעברצילום: עופר וקנין

עם זאת, במשך כל התקופה מאז, לא העביר נתניהו את שמו של שרן לבדיקה בנציבות שירות המדינה כחלק מתהליך המינוי. במשך תקופה ארוכה לא היה ברור האם נתניהו ימנה את שרן או לא, עד שבשבועיים האחרונים הלך והתבהר כי נתניהו נסוג מההבטחה שנתן לשרן.

במקביל, נתניהו מינה את יואב הורביץ, לתפקיד ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה והוא צפוי לעבור את אישור הממשלה בימים הקרובים. בהיעדר מינוי לתפקיד מזכיר הממשלה ועם מינוי של אדם אחר מעליו, לא נותרה לשרן ברירה אלא להתפטר.

דוד שרן, 2009צילום: תומר אפלבאום

שרן הוא סגן אלוף במילואים, ונמנה על אנשי נתניהו מתחילת שנות ה-90. בשנים 2013-2009 היה שרן ראש המטה של יובל שטייניץ כשהיה שר האוצר. לאחר מכן כיהן שרן כמזכיר חברת קצא"א. לפני כמה שנים ניסו שטייניץ ונתניהו למנות את שרן לתפקיד הקונסול הכללי של ישראל בניו-יורק, אולם המהלך לא יצא אל הפועל בין השאר בגלל התנגדות של שר החוץ דאז אביגדור ליברמן.

בהודעה שפרסמה לשכת ראש הממשלה הבוקר לא היה כל זכר למשבר שבעטיו עזב שרן. במקום זאת נכתב שם כי נתניהו "ביטא הערכה עמוקה לשרן, על ניהול לשכת ראש הממשלה כראש הסגל בשנה וחצי האחרונות, והודה לו על עבודה מקצועית מול משרדי הממשלה וגורמי הכלכלה במשק". עוד נמסר בהודעה כי "ראש הממשלה אמר כי הוא בטוח שדוד שרן יוסיף לתרום למדינת ישראל גם בשנים הבאות בתפקידים מגוונים". בהודעה צוטט גם שרן כאומר כי הוא מודה לנתניהו על "ההזדמנות לנהל את לשכת רה״מ ולשרת את מדינת ישראל בתקופה מעניינת ומאתגרת זו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ