מלך ירדן: ניאבק בחדירת גורמים ישראלים קיצונים למסגד אל-אקצא

המלך עבדאללה השני התייחס בראיון בעיתון ירדני למתיחויות במתחם המסגד, והבהיר כי ירדן תשמור על הסטטוס קוו באזור. "מתחם מסגד אל-אקצא לא סובל שום חלוקה או שותפות"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מלך ירדן עבדאללה השני, בשנה שעברה
מלך ירדן עבדאללה השני, בשנה שעברהצילום: אי־אף־פי
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מלך ירדן עבדאללה השני אמר כי ירדן, מתוקף תפקידה כנאמנה על המקומות הקדושים לאסלאם ולנצרות בירושלים, תמשיך להיאבק בכל ניסיון לפגוע בסטטוס קוו במתחם מסגד אל-אקצא. "ירדן תיאבק בתוקפנות הישראלית שמתבטאת בחדירות של גורמים קיצונים ישראלים למתחם המסגד", אמר.

בראיון לעיתון א-דוסתור הירדני שהתפרסם הבוקר (שני) אמר המלך כי ישנו ניסיון מתמשך על ידי ישראל לשנות את תמונת המצב הדמוגרפית וההיסטורית בירושלים, וירדן עושה כל מאמץ להתמודד עם מדיניות זו. עבדאללה השני הבהיר עוד כי "מתחם מסגד אל-אקצא לא סובל שום חלוקה או שותפות". לדבריו, "האחריות שלי על המקומות הקדושים עומדת בראש סדר העדיפויות בפגישותיי בזירה הבינלאומית. אנו משתמשים בכל האמצעים העומדים לרשותנו כדי להגן על מסגד אל אקצא".

מתפללים יהודים בכניסה למתחם הר הבית, אתמולצילום: AHMAD GHARABLI/אי־אף־פי

בנוגע לסוגייה הפלסטינית אמר המלך כי הקיפאון המדיני והרחקת פתרון שתי המדינות רק מגביר את המתיחות והקיצוניות באזור. המלך התייחס גם למלחמה בסוריה, ואמר שהפתרון היחידי למצב הוא פתרון מדיני כולל שמוסכם על ידי כל הפלגים הסורים - מה שיבטיח את שלמות שטח סוריה ויכין את המדינה לתהליך של רפורמות ודמוקרטיה.

המלך התייחס בהרחבה גם לבחירות לפרלמנט שיתקיימו בעוד כחודש במדינה, וציין כי על פי חוק הבחירות בירדן בפעם הראשונה בעלי זכות ההצבעה עולה על ארבעה מיליון.

בשבוע שעבר התלוננו בוואקף על גל עיכובים ומעצרים של עובדי הוואקף בהר הבית, שעלולים להגביר את המתיחות במתחם. העימותים בין המשטרה לוואקף, המועצה האיסלאמית העליונה, החלו בגלל ניסיונות של הוואקף לבצע עבודות שיפוץ ותיקונים ברחבת הר הבית. אתמול, צום תשעה באב, פרצו עימותים בהר הבית ושבעה יהודים שביקרו בהר במסגרת הצום עוכבו על ידי המשטרה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ