נמשכות תקיפות צה"ל ברצועת עזה בעקבות ירי הרקטה לעבר שדרות: על פי דיווחים ברצועת עזה, צה"ל ביצע הערב (ראשון) יותר מ-20 תקיפות על מטרות של הזרוע הצבאית של חמאס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי ושל החזית העממית. משרד הבריאות הפלסטיני הודיע כי נער בן 17 נפצע קל מרסיסים באחת התקיפות וכמה נוספים לקו בחרדה.

הדי הפיצוצים נשמעו גם בשדרות, שם התקיים פסטיבל, וכתוצאה מכך בחרו עשרות לעזוב את המקום ולשוב לבתיהם. דובר צה"ל מסר כי כלי טיס תקפו הערב מספר תשתיות טרור השייכות לחמאס. "תקיפת תשתיות טרור אלה היא תגובה לירי תלול המסלול שבוצע לעבר שדרות מוקדם יותר היום. חמאס הוא הריבון ברצועת עזה והוא שיישא באחריות לכל אירוע טרור המבוצע ממנה", לשון ההודעה. צה"ל לא פירט את מספר התקיפות שהותקפו בהפצצה החריגה.

בסביבות השעה 14:30 בצהריים נשמעה אזעקת צבע אדום בשדרות ובמועצה האזורית שער הנגב, ואחריה קול פיצוץ. כוחות משטרה שפתחו בסריקות בעיר מצאו את מקום הנפילה בחצר בית. מצה"ל נמסר בתגובה לירי תקף כלי טיס בצפון רצועת עזה מטרה המזוהה עם חמאס, וכן כי טנק ירה פגזים לעברה. אחת המטרות שהותקפה, בבית חנון, היתה אמצעי תצפית.

ארגון עזתי מקומי המכונה "אחפאד א-סחאבה אכנאף בית אל-מקדס", המסונף לארגונים סלפיים המזוהים אידיאולוגית עם המדינה האיסלאמית (דאעש), נטל אחריות לירי הרקטות. מדובר באחד מהארגונים שמדי פעם מנסים לירות רקטות כסוג של קריאת תיגר על חמאס. בצה"ל מעריכים כי הירי בוצע על ידי ארגון סורר ולא על ידי חמאס.

זירת הנפילה בשדרות, היוםצילום: אילן אסייג

שמריהו נגר, בעל הדירה הצמודה לבית בו היתה הנפילה אמר ל"הארץ" כי "זו הפעם השנייה שנופל באותו מקום, ממש הבדל של שישה עד שמונה מטרים". לדבריו, בבית בו נפלה הרקטה מתגורר זוג צעיר שלא היה במקום בזמן האירוע. "לא עבדתי היום, נשארתי בבית והייתי עם הבן שלי. פתאום אני שומע את הביפר, אז הבן צועק לי 'אבא, צבע אדום'. רצנו לממ"ד ועוד לא הספקנו לסגור את כל חלון הביטחון ואז היה רעש של חריקה מוזרה ובום. זה נשמע קרוב אך לא חזק מאוד", אמר.

ירון שדדי, תושב שדרות שביתו נפגע מרקטה במבצע עמוד ענן ב-2012 סיפר כי היה בבית עם בני משפחתו בזמן האזעקה היום. "פתאום שמענו רעש של פיצוץ עמום כזה, חשבנו שזה היה פיצוץ רחוק. כשיצאנו, הסתכלנו וראינו עשן מיתמר באחד מבתי השכנים", אמר. ראש העיר שדרות, אלון דוידי, אמר כי "הטרור לא יכניע אותנו ולא ישבור את החוסן האזרחי של תושבינו. אלו הן השנתיים השקטות ביותר שידע האזור כולו. אנו סומכים על ראש הממשלה, שר הביטחון, הרמטכ"ל וצה"ל שידעו לתת מענה הולם לטרור ולאתגרים הביטחוניים איתם העיר מתמודדת. לא ניתן לאף אחד להרוס את הקיץ של ילדינו, אם לנו לא יהיה שקט - גם להם לא יהיה שקט".

עדי ראייה פלסטינים דיווחו כי בעקבות הירי לנגב המערבי, תקף חיל האוויר באזור בית חנון וכי נורו גם שישה פגזים לעבר מאגר המים במקום. לא דווח על נפגעים. עוד דיווחו הפלסטינים על תקיפת אתר אימונים של חמאס בעזה. הערב התקיימה ברפיח תהלוכה של הזרוע הצבאית של חמאס לציון שנתיים למותם של שניים מבכירי הארגון, ראאד אלעטאר ומוחמד אבו שמאלה, ולציון 47 שנים להצתת מסגד אל אקצא. התהלוכה כללה מפגן צבאי ונאום של דובר הזרוע הצבאית של הארגון, אבו עוביידה.

בחודש שעבר נורתה רקטה מרצועת עזה והתפוצצה במרכז קהילתי לילדים בשדרות. לא היו נפגעים אולם נזק נגרם למבנה, שנפגע ישירות, וכן לבניין סמוך. צה"ל תקף בתגובה ברצועת עזה. במערכת הביטחון העריכו אז כי מי שעמד מאחורי ירי הרקטה הוא ארגון ברצועה שתומך בארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) וכי בוצע שלא על דעת חמאס.

בסוף מאי התפוצצה רקטה בשטח פתוח בעוטף עזה, במועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים ולא דווח על נזק. אזעקת "צבע אדום" לא הופעלה. בתגובה לירי הרקטה, תקף כלי טיס של חיל האוויר שתי מטרות המהוות תשתיות טרור השייכות לארגון חמאס בדרום רצועת עזה, כך לפי הודעת דובר צה"ל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עוברת אורח ליד מתקן למסכות נגד קורונה ב הרצליה

A woman walks past a stack of used and discarded surgical masks hanging allong a fence in Israel's Mediterranean coastal city of Herzliya on January 3, 2022. (Photo by JACK GUEZ / AFP)

מסכה מסכות
קורונה
הקורונה
וירוס
נגיף
מגיפה
מגיפת
מגפה
מגפת
מחלה
בריאות 
עולמית
corona
coronavirus disease 2019
coronavirus disease 2020

קוביד
COVID 19
COVID-19

מיליון צפיות בשבוע בשיאי המגפה: ההצלחה המפתיעה של הדשבורד

נעה אילן, "דואט", 2020

צפיתי, האזנתי, התקרבתי, צילמתי, עליתי וירדתי 4 קומות. לא הבנתי

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ