פרשת גטאס: אח של אסיר ביטחוני נאשם בהעברת הטלפונים לחבר הכנסת

אחיו של האסיר הביטחוני וליד דקה מואשם כי מסר 12 טלפונים סלולריים לחבר הכנסת, אותם הבריח גטאס לכלא קציעות. לפי כתב האישום, דקה ידע כי פעולתו תגרום לסיכון חיי אדם

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (ראשון) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד אסעד דקה, אחיו של האסיר הביטחוני וליד דקה, בגין העברת טלפונים ניידים לחבר הכנסת באסל גטאס (בל"ד-הרשימה המשותפת), אותם מסר האחרון לאסיר ביטחוני אחר בזמן ביקור בבית סוהר בקציעות.

לפי כתב האישום, השלושה קשרו קשר כדי להכניס לכלא מכשירי טלפון סלולריים על מנת להעבירם לדקה ולאסירים ביטחוניים אחרים. לאחר מכן הצטרף לתכנון אסיר ביטחוני נוסף, באסל ביזרה.

אסעד דקה בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, הבוקרצילום: אליהו הרשקוביץ

בכתב האישום נגד דקה נכתב כי ידע שפעולתו תגרום לסיכון חיי אדם. "הנאשם היה מודע לכך כי ציוד התקשורת יועבר לאסירים ביטחוניים השוהים בכלא וראה מראש כי האפשרות קרובה לוודאי שיעשה שימוש בציוד התקשורת כדי להביא לסיכון חיי אדם, או לגרום חבלה חמורה לאדם או לפגוע בביטחון המדינה או לסייע לארגון טרור".

לפי כתב האישום, גטאס ודקה נפגשו בתחנת הדלק "דור אלון" בכביש 6, שם העביר הנאשם לחבר הכנסת מעטפות המכילות 12 טלפונים ניידים וציוד נלווה. גטאס נפגש גם עם וליד דקה והעביר לו מסמכים, שתוכנם ומקורם לא מצוינים בכתב האישום. לאחר מכן נפגש גטאס עם ביזרה והעביר לו את החבילות שנמסרו לו.

כתב האישום מייחס לדקה עבירות של איסור פעולה ברכוש למטרות טרור והכנסת ציוד קצה רט"ן (רדיו, טלפון נייד) לבית הסוהר שלא כדין. פרקליטו של דקה, עו"ד עלא תלאווי, אמר כי "אנו לא מכירים את חומרי החקירה. בימים הקרובים נקבלם ונגבש עמדה. אין להם (לפרקליטות, אב"ז) שום ראיה ישירה שמישהו ידע שייעשה שימוש כלשהו אשר מסכן את ביטחון המדינה. זהות מקבלי הטלפונים היא שיצרה את החשד".

לפני כשבועיים נחקר ח"כ גטאס במשרדי יחידה להב 433 של המשטרה בחשד שהבריח טלפונים ניידים לאסירים ביטחוניים. בעקבות בקשה של המשטרה, הוסרה חסינותו של גטאס והוא נעצר. בדיונים להארכת מעצרו טען גטאס כי אכן קיבל חבילה להעביר לאסיר דקה אך העריך כי היא מכילה ספרים.

בשבוע שעבר אישר יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין למשטרה לערוך חיפוש בלשכתו במשכן של גטאס. מתן ההיתר הוא צעד חריג ביותר, שלא ננקט מאז 1979 לפחות. כמו כן, נערך חיפוש גם בביתו של גטאס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ