המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראאד סלאח בחשד להסתה

סלאח, מנהיג הפלג הצפוני בתנועה האיסלאמית, הוא הבכיר שנחקר באזהרה בחודש האחרון בחשד להסתה. הוא כלוא כעת בגין הסתה לאלימות ואמור היה להשתחרר בפברואר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
 סלאח בשערי כלא אוהלי קידר, בשנה שעברה
סלאח בשערי כלא אוהלי קידר, בשנה שעברהצילום: אליהו הרשקוביץ

משטרת ישראל המליצה על העמדתו לדין של השייח ראאד סלאח, מנהיג הפלג הצפוני בתנועה האיסלאמית. החקירה, שהתנהלה במשרדי להב 433, הסתיימה בשבוע האחרון ועסקה בחשד לביצוע עבירות הסתה לאלימות וטרור, ותמיכה או פעילות בהתאחדות בלתי מותרת. על פי הודעת המשטרה, ההמלצה הועברה לפרקליטות מחוז חיפה (פלילי).

המשטרה חקרה שורת התבטאויות שפרסם סלאח לאחר שהתנועה האיסלאמית הוצאה מחוץ לחוק, ונוגעות לקיומה של התנועה ולתפקידו של סלאח בה, כמו גם לסוגיות מהותיות בתפיסת עולמה של התנועה.

לדברי סנגוריו של סלאח, המשטרה חקרה אותו בגין פוסטים שפרסם ברשתות החברתיות והתבטאויות שלו בעצרות והפגנות, בין היתר למען אסירים ולמען מסגד אל-אקצא, לצד הצהרות שלו שהוא עדיין רואה עצמו כראש התנועה האיסלאמית. בחקירה נשאל השייח על הצהרות שלו כגון "אל-אקצא בסכנה", "הכיבוש עוד יעלם" ו"חירות לאסירים הפלסטינים", לצד התבטאויות לפיהן התנועה האיסלאמית עדיין חיה, קיימת ופועלת.

בנובמבר 2014 הכריז הקבינט המדיני-ביטחוני על הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית בישראל כהתאחדות בלתי מותרת. רוב מוסדות התנועה, כולל עמותות וארגונים אזרחיים, נסגרו. משמעות ההכרזה היא שכל גוף או אדם שישתייך לארגון זה מכאן ואילך, וכל אדם שייתן לארגון שירות או יפעל במסגרתו, יעבור עבירה פלילית ויהיה צפוי לעונש מאסר. בנוסף, ניתן יהיה להחרים כל רכוש השייך לארגון.

סלאח מרצה מאז מאי אשתקד מאסר בפועל של תשעה חודשים, לאחר שהורשע בהסתה לאלימות בדרשה שנשא בשכונת ואדי אל-ג'וז במזרח ירושלים ב–2007. מאז כליאתו בבית כלא רימון סלאח מוחזק בהפרדה, ונאסר עליו לפגוש אסירים אחרים. רק סנגורו ובני משפחתו הקרובים מורשים לבקר אותו והוא אמור להשתחרר בפברואר הקרוב.

סנגורו של סלאח, עו"ד עומר חמאייסי מהמרכז המשפטי אלימזאן, מסר בתגובה כי "השייח עצור מזה שמונה חודשים, והעיתוי של החקירה ופרסום ההודעה ימים לפני השחרור שלו אומרת דרשני ומחזקת את הטענות שלנו כי מדובר ברדיפה פוליטית ותו לא". סנגוריו של סלאח העריכו כי אם יוגש נגדו כתב אישום בטרם שחרורו, תוגש גם בקשה למעצרו עד תום ההליכים. בנוסף, העריכו הסנגורים כי קיימת אפשרות שסלאח ייעצר מינהלית או שיוטלו עליו מגבלות רבות על מנת להבטיח שהוא לא ישתחרר בצורה מלאה.

כתבות מומלצות

תומכים בזכות להפיל ומתנגדיהם מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון, היום

מה המשמעות של ביטול פסיקת "רו נגד וייד" ומדוע זה נעשה עכשיו?

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

מפונים ממריופול לצד בדלנים פרו־רוסים בכפר בזימנה, בחודש שעבר. חלק מהפליטים נשלחו לסיביר

הם פונו מאזורי המלחמה לשטחי רוסיה. הבעיה: לא כולם רוצים להיות שם

תחרות "גו " רפיד באוניבסטיה הסינית הבינלאומית בפתח תקווה
ו
  


מילום :תומר אפלבאום

 
האונ'
סינים
סיני
סין
משחק
משחקים
צחרות

קפצנו לאליפות ישראל ב"גו" באוניברסיטה הסינית בפתח תקוה

לפיד ושר החוץ הטורקי, אתמול באנקרה. ראש ממשלת המעבר יצטרך להתנהל בזהירות, ובידיעה שברחבי המזרח התיכון עוקבים אחרי כל צעד

כרה"מ לפיד יעדיף להימנע מהסתבכות צבאית, אבל עשוי לפזול שמאלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ