מבקר המדינה העביר לכנסת את החלק בדו"ח צוק איתן העוסק בתפקוד הקבינט

ועדת המשנה לוועדה לביקורת המדינה אמורה לקבל בקרוב לידיה גם את שני החלקים הנותרים, על איום המנהרות ועל היבטי המשפט הבינלאומי בלחימה, ולהחליט האם לפרסמו בציבור

עמוס הראל
עמוס הראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמוס הראל
עמוס הראל

מבקר המדינה יוסף שפירא העביר היום (ראשון) לידי ועדת המשנה של הוועדה לביקורת המדינה בכנסת את אחד מחלקי הדו״ח על מבצע צוק איתן, העוסק בתפקוד הקבינט. כותרתו של הדו"ח היא "תהליכי קבלת החלטות בנוגע לרצועת עזה, ערב מבצע צוק איתן ובתחילתו"

הוועדה אמורה לקבל בקרוב לידיה גם את שני החלקים הנותרים - על איום המנהרות ועל היבטי המשפט הבינלאומי בלחימה. בימים הקרובים צפוי בוועדת המשנה עימות פוליטי סביב נוסח הדו״ח שיותר לפרסום. בסביבת ראש הממשלה מבקשים כנראה למנוע פרסום פרטים מסוימים בדו״ח. הטיוטה הסופית של הדו״ח, שהופצה לפני כחודשיים, כללה ביקורת חריפה על תפקוד נתניהו, שר הביטחון הקודם משה יעלון והקבינט.

היום פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי בימים האחרונים הורים של חיילים שנפלו במבצע ניסחו עצומה הדורשת לפרסם לציבור את הדו"ח. "אנו דורשים לפרסם בציבור את דו"ח מבקר המדינה בנושאים הקשורים למבצע בכלל ולעניין המנהרות ועבודת הקבינט בפרט. אנו דורשים שוועדת המשנה לביקורת המדינה לא תצנזר חלקים מהדו"ח, למעט ממניעים ביטחוניים", נכתב בעצומה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ