מת אלוף משנה במיל' פינקי זוארץ, ראש מועצת בנימינה-גבעת עדה

זוארץ, שאיבד את רגלו בפיצוץ הרכב בו נסע בעת שכיהן כמפקד החטיבה המרחבית הדרומית ברצועת עזה, מת מדום לב בזמן טיול בווייטנאם. הלווייתו תתקיים היום בשעה 18:00

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אלוף משנה במיל' פנחס (פינקי) זוארץ, שפיקד על החטיבה המרחבית בדרום רצועת עזה באינתיפאדה השנייה ואיבד את כף רגלו בפיצוץ מטען ב-2004, מת ביום שבת בגיל 52, מדום לב בטיול בוויטנאם.‎ הלווייתו תתקיים היום (שלישי) בשעה 18:00.

זוארץ שימש כמפקד חטיבת מילואים בפיקוד הדרום וכמפקד החטיבה המרחבית הדרומית באוגדת עזה בשיא ימי האינתיפאדה השנייה. בעת כהונתו נדרסה למוות הפעילה הבריטית רייצ'ל קורי על ידי דחפור די-9 צבאי ב-2003, וב-2004 אירעה הפגיעה בנגמ"ש ברפיח, השני תוך 24 שעות, במה שנודע כ"אסון הנגמ"שים".

ביולי 2004 נפגע הג'יפ בו נסע זוארץ ממטען סמוך ליישוב מורג שבגוש קטיף, וחלק מכף רגלו נקטע. לאחר תהליך שיקום ארוך שב זוארץ לשורות הצבא ופיקד על הכשרת "פו"מ ברק" בבית הספר לפיקוד ומטה. לפני הגעתו לאוגדת עזה שימש סגן מפקד חטיבת הצנחנים ומפקד גדוד 101 של החטיבה. ב- 2013 נבחר לראשות המועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה. מטעם המועצה נמסר כי היא "מודיעה בתדהמה ובצער עמוק על לכתו בטרם עת של ראש המועצה אל"מ פינקי זוארץ".

פנחס (פינקי) זוארץצילום: מתוך עמוד הפייסבוק

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "שמעתי בצער על מותו הערב של אל״מ במיל׳ פנחס (פינקי) זוארץ, לוחם ומפקד שכיהן בין היתר כמפקד עוצבת שועלי מרום וכמפקד החטיבה הדרומית ברצועת עזה. זוארץ שילם מחיר כבד כשנפצע קשה ואיבד את כף רגלו, אח"כ הוא הוכיח מהי נחישות אמיתית כששב לשירות פעיל. אני משתתף בצער המשפחה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

המכללה האקדמית הדסה בירושלים, ב-2020. לדברי פרופ' חנה הרצוג, "נשים הן הנפגעות העיקריות מהתקנונים"

במסלולים לחרדים במוסדות אקדמיים דורשים מנשים לבוש צנוע

"כמו במזון, הכליות מפקחות על מצב המים ומווסתות את ריכוזם של החומרים השונים בתוכם"

כמה זמן עובר מהרגע ששותים ועד שמשתינים?

נעל שנמצאה בחפירות. החוקרים משתמשים בשיטות ובכלי עבודה מעולם הארכיאולוגיה

נעלי ילדים וכלי אוכל נמצאו בבונקר של מפקד מרד גטו ורשה אנילביץ'

שר הביטחון בני גנץ וסגן הרמטכ"ל הרצי הלוי (במרכז), בסיור במרחב התפר בשומרון, באפריל. הכרחי כי מינוי הרמטכ"ל ישקף התאמה מרבית בין הדרך שיתווה לצבא ובין השקפת העולם של הדרג הפוליטי

אין סיבה להצטדק. מינוי הרמטכ"ל הוא הליך פוליטי מובהק, וזה הכרחי

בן עמי ומנכ"לית משרד התחבורה מיכל פרנק. באופן אבסורדי, ככל שחדר המזוודות האבודות יהיה עמוס יותר כך ייטב עם פרנק

לישראל אין פתרון. עכשיו זה בטיסות, מחר - חכו ותראו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ