סגר יוטל על הגדה המערבית מהלילה ועד יום שלישי בחצות

דובר צה"ל הודיע כי גם המעברים ברצועת עזה ייסגרו. עוד נמסר כי כניסת פלסטינים לשטח ישראל תותר רק במקרים הומניטריים חריגים

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מחסום בעיסאוויה, 2015
מחסום בעיסאוויה, 2015צילום: \ Muammar Awad / Anadolu Agency/
גילי כהן
גילי כהן

צה"ל הודיע הערב (שבת) כי סגר יוטל על הגדה המערבית הלילה בחצות ויוסר במוצאי יום העצמאות, יום שלישי, בחצות. כמו כן נמסר כי המעברים ברצועת עזה ייסגרו.

בהודעת דובר צה"ל נמסר עוד כי כניסת פלסטינים לשטח ישראל תיאסר ותותר כניסה רק במקרים הומניטריים חריגים.

בתוך כך, 225 פלסטינים שהיו אמורים להשתתף בטקס זיכרון משותף לישראלים ולפלסטינים לא קיבלו היתרי כניסה לישראל, בשל הפיגוע בתל אביב בתחילת השבוע.

פורום המשפחות השכולות הישראלי והפלסטיני ותנועת לוחמים לשלום מארגנים ב-12 השנים האחרונות טקס יום זיכרון אלטרנטיבי, בו משתתפים כמה אלפי ישראלים ופלסטינים. הטקס כולל דוברים ישראלים ופלסטינים, ונועד, לפי מארגניו, "לציין את זכרם של קורבנות הסכסוך ואת הכאב המשותף". בערב יום הזיכרון, ביום ראשון הקרוב, יתקיים בשעות הערב הטקס בהיכל קבוצת שלמה שבמתחם הדרייב אין בתל אביב, אך נכון לשעה זו, לא ישתתפו בו נציגים פלסטינים, מאחר ואלו לא קיבלו היתרי כניסה לישראל.

הסיבה לכך נעוצה בהחלטת מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי, לשלול את כל היתרי הכניסה הניתנים לישראל בהתאם לבקשות ארגונים. על המהלך הוחלט בעקבות הפיגוע בתל אביב בתחילת השבוע, בו צעיר פלסטיני דקר ארבעה אזרחים באורח קל. הוא נכנס לישראל בהיתר כניסה ליום אחד, שהתקבל בעבורו בהתאם לבקשת ארגון NPT, הפועל לקידום יחסים בין ישראלים לפלסטינים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ