עיריית ירושלים אישרה קידום שתי תוכניות בנייה מעבר לקו הירוק

אחרי תקופת הקפאה ארוכה, אושרו היום להפקדה שתיים מתוך שורת תוכניות בנייה בשכונות שמעבר לקו הירוק. בשבועיים הקרובים צפויה המדינה להמשיך ולקדם בנייה ליהודים במזרח ירושלים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בנייה בשכונת רמת שלמה בירושלים, 2015
בנייה בשכונת רמת שלמה בירושלים, 2015צילום: רויטרס
ניר חסון
ניר חסון

עיריית ירושלים הודיעה היום (חמישי) כי אישרה להפקדה שתי תוכניות בנייה בשכונות שמעבר לקו הירוק – רמת שלמה ושכונת רמות – זאת לאחר שאתמול בישרה לראשונה זה זמן רב על אישור צפוי של תוכניות כאלה. אחרי הקפאה ארוכה, צפויה המדינה לקדם בשבועיים הקרובים שורת תוכניות להרחבת השכונות היהודיות שמעבר לקו הירוק בירושלים, ולהקמת מבנים עבור יהודים בתוך השכונות הפלסטיניות.

בתחילת השבוע דיווח "הארץ" על אישור צפוי של שורת תוכניות בנייה ליהודים בירושלים בשבועיים הקרובים. חלק מהתוכניות עוכבו במשך שנים בשל הנחיית הדרג המדיני, שנבעה מלחץ אמריקאי נגד הבנייה מעבר לקו הירוק. עתה ניכר כי ממשל טראמפ התיר את כל האיסורים שקבע הממשל הקודם, ומספר רב של תוכניות בנייה מקודמות – חלקן בלב השכונות הפלסטיניות בעיר.

עדות לשינוי האווירה התקבלה אתמול, כאשר באופן חריג פרסמה דוברות עיריית ירושלים הודעה על קידום תוכניות בנייה מעבר לקו הירוק. "עיריית ירושלים תביא לאישור בוועדה המקומית הקרובה תוכניות לבניית כ-800 יחידות דיור חדשות בפסגת זאב, נווה יעקב, רמות וגילה", נכתב בהודעה. בעירייה הדגישו כי במקביל יובאו לאישור גם תוכניות ל-114 יחידות דיור בשכונות הפלסטיניות של העיר. חשוב לציין כי תוכניות הבנייה בשכונות הפלסטיניות אינן ממשלתיות, אלא מדובר במספר רב של תוכניות פרטיות.

בתוך כך, היום הופקדו להתנגדות הציבור שתי תוכניות בנייה גדולות שעוכבו בחודשים האחרונים. הראשונה עוסקת בהקמת 500 יחידות דיור בשכונת רמת שלמה, והיא צפויה להרחיב את השכונה היהודית לעבר שכונת בית חנינא הפלסטינית. התוכנית השנייה תרחיב את שכונת רמות ב-152 יחידות דיור לעבר הכפר בית חנינא אל-בלד והעיירה ביר נבאלה.

עמותת עיר עמים אמרה בתגובה כי "הרחבת השכונות הישראליות אל עבר ריכוזי אוכלוסיה פלסטינית נעשית במכוון על ידי ממשלת הימין. כך היא מסנדלת את המדינה ובעתיד, כשחילופי שלטון יאפשרו הגעה להסדר מדיני, האפשרות להגיע לפשרה בירושלים תהיה קשה ומורכבת".

מתנועת שלום עכשיו נמסר: "אישור התוכניות הללו, המצטרף לאלפי יחידות דיור בהתנחלויות ולתוכניות נוספות המקודמות במזרח ירושלים, מעיד כי נפתחו כל הסכרים לבנייה חסרת רסן וליוזמות שנועדו להרוס את הסיכוי שיהיה כאן שלום. הממשלה מחריבה במו ידיה את עתיד המדינה ואסור לשקוט עד שתיפסק מדיניות האיוולת הזאת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

המכללה האקדמית הדסה בירושלים, ב-2020. לדברי פרופ' חנה הרצוג, "נשים הן הנפגעות העיקריות מהתקנונים"

במסלולים לחרדים במוסדות אקדמיים דורשים מנשים לבוש צנוע

"כמו במזון, הכליות מפקחות על מצב המים ומווסתות את ריכוזם של החומרים השונים בתוכם"

כמה זמן עובר מהרגע ששותים ועד שמשתינים?

נעל שנמצאה בחפירות. החוקרים משתמשים בשיטות ובכלי עבודה מעולם הארכיאולוגיה

נעלי ילדים וכלי אוכל נמצאו בבונקר של מפקד מרד גטו ורשה אנילביץ'

שר הביטחון בני גנץ וסגן הרמטכ"ל הרצי הלוי (במרכז), בסיור במרחב התפר בשומרון, באפריל. הכרחי כי מינוי הרמטכ"ל ישקף התאמה מרבית בין הדרך שיתווה לצבא ובין השקפת העולם של הדרג הפוליטי

אין סיבה להצטדק. מינוי הרמטכ"ל הוא הליך פוליטי מובהק, וזה הכרחי

בן עמי ומנכ"לית משרד התחבורה מיכל פרנק. באופן אבסורדי, ככל שחדר המזוודות האבודות יהיה עמוס יותר כך ייטב עם פרנק

לישראל אין פתרון. עכשיו זה בטיסות, מחר - חכו ותראו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ