ליברמן: אם בישראל יישבו במקלטים - כל ביירות תהיה במקלטים

שר הביטחון התייחס בכנס של מכון INSS לאפשרות של התלקחות בצפון, ואמר כי ייתכן שבמערכה הבאה עם לבנון צה"ל ישלח חיילים לתמרון קרקעי. "בלי חיילים על הקרקע, זה לא נגמר", הדגיש

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליברמן בכפר עזה, היום
ליברמן בכפר עזה, היוםצילום: אליהו הרשקוביץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס היום (רביעי) לאפשרות של התלקחות בגזרה הצפונית, ואמר כי ייתכן שבמערכה הבאה עם לבנון ייאלץ צה"ל לשלוח חיילים לתמרון קרקעי.

"תמרון הוא לא מטרה בפני עצמה", אמר ליברמן בכנס של מכון המחקר INSS. "אף אחד לא מחפש הרפתקאות, אבל אם כבר נגזר עלינו - המטרה היא לסיים את זה כמה שיותר מהר וחד משמעי במטרה ברורה. מה שראינו בכל העימותים במזרח התיכון - לצערי בלי חיילים על הקרקע זה לא נגמר".

שר הביטחון הוסיף כי "זה משהו שמחייב מאמץ גדול, ולצערי גם באבדות. כל האופציות פתוחות ואני לא משועבד לשום תפיסה. צריך להיערך לתמרון קרקעי, גם אם לא נשתמש בזה".

ליברמן הוסיף כי "אנחנו נעשה הכל כדי ללכת בעוצמה הכי חזקה, אין ללכת צעד קדימה וצעד אחורה, אנחנו נלך קדימה כמה שיותר מהר. אנחנו לא נראה תמונות כמו בלבנון השנייה שתושבי ביירות היו בים ובתל אביב ישבו במקלטים. אם בישראל יישבו במקלטים, בלחימה הבאה כל ביירות תהיה במקלטים".

בכירים ישראלים החריפו השבוע את הטון ביחס להתבססות האיראנית מצפון לישראל, ובפרט למפעלי הטילים המדויקים שטהראן מקימה בלבנון, לפי מידע מודיעיני שבידי ישראל. במקביל להתבטאויות האחרונות מצד הדרג המדיני, שלפיהן הקמת המפעל מהווה חציית קו אדום שישראל לא תוכל להבליג עליה, ממקד צה"ל את תשומת לבו בחזית הצפונית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ