תיעוד: הפלסטינים החמושים שחדרו מעזה מתהלכים ליד השער הפתוח של קיבוץ צאלים

סרטון חדש מציג את שלושת הפלסטינים שחדרו הלילה מהרצועה כשהם חמושים בסכינים ורימונים מסתובבים באין מפריע ליד הקיבוץ. "במזל נמנע היום אסון", אמר יו"ר צאלים

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלושת הפלסטינים ליד קיבוץ צאלים
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

סרטון חדש מתעד את שלושת הפלסטינים שנעצרו הבוקר (שלישי) לאחר שחדרו בלילה מרצועת עזה כשהם חמושים בסכינים ורימונים. בסרטון נראים השלושה מתהלכים ליד השער הפתוח של קיבוץ צאלים ללא כל הפרעה.

"במזל נמנע היום אסון בישוב", אמר בועז קרצ׳מר, יו״ר הקיבוץ, "צאלים מרוחק אמנם 20 ק״מ מהגבול ואינו מוגדר בתוך ׳עוטף עזה׳ אך זה לא הפריע למחבלים להגיע עד לפתחו". עוד אמר: "אנו מצפים מהמדינה לראות באירוע נורה אדומה, שהמרחק השרירותי שנקבע לעוטף עזה אינו רלוונטי עוד ויש לחזק את מרכיבי הבטחון גם בישובים המרוחקים - כולל סיוע ומימון משרת הרכז ביטחון שוטף צבאי (רבש"ץ), כיתת הכוננות, צוות חירום ישובי וכל שאר המרכיבים".

בצה"ל עוד לא קבעו מה היו נסיבות הכניסה של השלושה לישראל. לצד האפשרות שהגיעו במטרה לבצע פיגוע, נבדק אם הם רצו להיתפס בשל המצוקה ברצועה. החדירה לשטח ישראל התבצעה בזמן כוננות שיא בצה"ל סביב הרצועה, על רקע ההכנות לצעדה שמארגן חמאס ליד הגדר ביום שישי.

מתחקיר ראשוני שערך צה"ל התברר כי השלושה נכנסו לשטח ישראל סמוך לרפיח, בסביבות השעה שתיים לפנות בוקר. בשעות הלילה התקבלה התרעה על נגיעה בגדר המערכת. כוח צה"ל שהגיע למקום לא זיהה כי התרחשה חדירה מעזה ודיווח למפקדיו כי ניתן לחזור לשגרה. סביב השעה תשע בבוקר, בעת סיור שגרתי, גילו חיילים כי הגדר נחתכה וזיהו עקבות סמוך אליה, ובצבא פתחו במה שמכונה נוהל מרדף.

החיפוש הסתיים בשעה 10:35, כששלושת הפלסטינים, תושבי העיר רפיח, נתפסו סמוך לבסיס צאלים לאחר שמאבטח הבחין בהם, כשברשותם שלושה רימוני יד, סכינים ואמצעים לחיתוך גדרות. בחקירתם התברר כי הם השלושה שיצאו מהפרצה שזוהתה בגדר.

זו הפעם השנייה שפלסטינים מצליחים לחדור מעזה לישראל בתוך ארבעה ימים, לאחר שבשבת חדרו לישראל ארבעה פלסטינים דרך גדר המערכת ברצועת עזה, ניסו להצית כלי רכב הנדסיים ונמלטו ללא פגע.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ