ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

ראש המודיעין הפלסטיני מאג'ד פרג' יצא הערב (רביעי) לשיחות בקהיר, על רקע לחצים שמפעילה מצרים על הרשות הפלסטינית שלא להחריף את המשבר עם חמאס ברצועת עזה. המתיחות בין הצדדים נמשכת, ובאחרונה פתח חמאס מחדש נקודת ביקורת ליד מעבר ארז שפורקה במסגרת הבנות הפיוס עם הרשות לפני כמה חודשים.

לפי גורם פלסטיני המעורה בפרטים, הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס החליט לשלוח את פרג' לשיחות בקהיר עם ראיות לכך שחמאס עמד מאחורי ניסיון ההתנקשות בראש הממשלה הפלסטיני ראמי אל-חמדאללה לפני כשבועיים. זאת בעקבות תהיות שהשמיעו במצרים ביחס להאשמות הרשות נגד חמאס. מנגד, בחמאס טוענים כי יש בידיהם ראיות שקושרות לניסיון ההתנקשות את חברי החוליה שאותרה בשבוע שעבר ומזוהה עם המדינה האיסלאמית.

עוד ציין הגורם הפלסטיני במצרים לוחצים על הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס שלא לנקוט צעדים נגד הרצועה כפי שהצהיר בשבוע שעבר ושלא להחריף את המשבר עם חמאס. ברשות הפלסטינית מעריכים כי עבאס לא ימהר לנקוט צעדי ענישה כדי להשאיר מרחב פעולה למצרים.

בתוך כך, חזר חמאס להפעיל את נקודת הביקורת 44, הממוקמת כמה מאות מטרים ממחסום ארז לכיוון עזה. פתיחתה מחדש של הנקודה שנסגרה לפני כמה חודשים במסגרת הבנות הפיוס עשויה להעיד כי בחמאס סבורים שהקפאת הפיוס תהיה ארוכת טווח.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ