פלסטינים הפריחו עפיפונים מחוברים לבקבוקי תבערה מעזה לעבר שטח ישראל

בימים האחרונים נמצאו ארבעה עפיפונים ליד אזורי שריפות בקרבת גדר המערכת, ואחד מהם נפל בשטח הרצועה. לא היו נפגעים בשריפות

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תצלום של העפיפון עם בקבוק התבערה שפרסם צה"ל, שלשום
תצלום של העפיפון עם בקבוק התבערה שפרסם צה"ל, שלשום
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

פלסטינים ברצועת עזה החלו בימים האחרונים לשלוח לשטח ישראל עפיפונים מחוברים לבקבוקי תבערה. המועצה האזורית אשכול הודיעה היום (ראשון) לתושביה כי בקבוקי התבערה גרמו לכמה שריפות, שאיש לא נפגע בהן.

המקרה הראשון התרחש ביום רביעי האחרון. לאחר שריפה שכובתה באזור קיבוץ בארי, חוקרי הדליקות מצאו במקום עפיפון שרוף. ביום שישי האחרון הודיע צה"ל על ניסיון של המפגינים ליד גדר המערכת לשלוח עפיפון מחובר לבקבוק תבערה לשטח ישראל. העפיפון נפל בשטח הרצועה ואיש לא נפגע. אתמול נמצא חוט של עפיפון באזור שריפה סמוך לבארי, והיום מצאו חוקרי הדליקות עפיפון בצבע דגל פלסטין באזור שריפה ליד קיבוץ כיסופים.

עפיפון שנשלח מרצועת עזה בשריפה ביער כיסופים, היוםצילום: כבאות והצלה נגב

מהמועצה האזורית אשכול נמסר: "ביממה האחרונה היו מקרים של הפרחת עפיפונים עם בקבוקי תבערה משטח הרצועה לשטחנו. בכל המקרים, הבקבוקים נפלו בסמיכות לגבול וגרמו לשריפות, ללא נפגעים. צוותי הכיבוי במועצה, בשיתוף הצבא והרבש"צים טיפלו בשריפות. הצבא, בסיוע כיבוי אש, נמצא בהיערכות מוגברת לאורך הגבול וערוך לזהות ולטפל בכל האירועים. הציבור מתבקש לגלות ערנות ולדווח על כל אירוע חריג של שריפות במרחב למוקד אשכול". מדובר צה"ל נמסר היום כי זוהו שלושה עפיפונים עם בקבוקי תבערה, ושניים מהם הציתו דליקה סמוך לגדר המערכת.

עשרות אלפי פלסטינים ברצועת עזה השתתפו בשבועות האחרונים בהפגנות בכמה מוקדים לאורך גדר הגבול עם ישראל. בהפגנות נהרגו 34 בני אדם ויותר מאלף נפצעו מירי חי. ביום שישי האחרון נהרג אדם ונפצעו יותר מ-230 פלסטינים מירי חי.

שריפה ביער כיסופים, היוםצילום: כבאות והצלה נגב

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ