אמיר תיבון
אמיר תיבון

נשיא ארצות הברית שאל את ראש הממשלה בנימין נתניהו: "באמת אכפת לך מהשלום?" כך פורסם אתמול (ראשון) באתר אקסיוס (Axios). לפי האתר, השאלה נשאלה בשיחת טלפון שקיימו המנהיגים בשנה שעברה, אם כי לא צוין מתי בדיוק נערכה. עוד צוין כי כמה מיועציו של טראמפ נדהמו משאלתו.

לפי הדיווח, טראמפ העלה את הנושא בשיחה בעקבות דיווחים בתקשורת לפיהם נתניהו תכנן בנייה נוספת בהתנחלויות. "טראמפ חשב שנתניהו מכעיס את הפלסטינים ללא צורך", נכתב בדיווח, "אז במהלך שיחה ארוכה וידידותית ברובה, שאל את נתניהו אם הוא באמת מעוניין להשיג הסכם שלום".

הבית הלבן לא הכחיש את הדיווח, והדגיש שהיחסים בין טראמפ לנתניהו חזקים וחיוביים. הדוברת של טראמפ, שרה האקאבי, הבהירה שאמנם לנשיא ארה"ב יחסים טובים עם כמה מנהיגים ברחבי העולם, "אבל זה לא אומר שהוא לא יכול להיות תקיף כשהוא דן בטובתה של ארה"ב".

טראמפ הצהיר באופן עקבי מאז כניסתו לבית הלבן שהוא מקווה להשיג את "הדיל האולטימטיבי" - הסכם שלום בין ישראל לפלסטינים. יחד עם זאת, מאז שהצהיר שארצו מכירה בירושלים כבירת ישראל בשנה שעברה, הפלסטינים מחרימים את ממשלו. לדבריהם, הממשל הנוכחי מוטה לטובת ישראל ומאמץ את מדיניות נתניהו.

טראמפ: "ישראל תצטרך לשלם יותר"

בשנה שעברה הממשל פרסם הצהרה בה הכחיש את דבריו של נתניהו, לפיהם הוא דן עם הממשל בסיפוח התנחלויות בגדה. זה היה המקרה היחיד בו ממשל טראמפ הצהיר על חילוקי דעות עם ממשלתו של נתניהו. מלבד מקרה זה, וושינגטון לא ביקרה את הבנייה בהתנחלויות והביעה תמיכה פומבית בישראל לאור האירועים האחרונים בגבול רצועת עזה.

יחד עם זאת, בינואר טראמפ כתב בחשבון הטוויטר שלו שישראל "תצטרך לשלם יותר" על ההכרה בירושלים כבירה. כוונתו של טראמפ בדברים אלה לא ברורה. הממשל עוד לא חשף את הפרטים של תוכנית השלום המתוכננת, אבל מקורות בבית הלבן אמרו ל"הארץ" בחודש שעבר שיהיה ניתן "למכור אותה" גם לציבור הישראלי וגם לציבור הפלסטיני.

כתבות מומלצות

נעל שנמצאה בחפירות. החוקרים משתמשים בשיטות ובכלי עבודה מעולם הארכיאולוגיה

נעלי ילדים וכלי אוכל נמצאו בבונקר של מפקד מרד גטו ורשה אנילביץ'

בן עמי ומנכ"לית משרד התחבורה מיכל פרנק. באופן אבסורדי, ככל שחדר המזוודות האבודות יהיה עמוס יותר כך ייטב עם פרנק

לישראל אין פתרון. עכשיו זה בטיסות, מחר - חכו ותראו

חבר הכנסת איתמר בן גביר
מליאת הכנסת 20.06.2022
הכנסת ה-24
העשרים וארבע
הממשלה השלושים ושש
ה-36
כנסת ישראל
ירושלים
י-ם
מליאה
דיוני המליאה

התקשורת מכורה, וככה דמות קיצונית ומקטבת צוברת כוח

"דבר עם הסוכן שלי". מי בכלל צריך את העיבוד?

המקור הצרפתי מביס את הגרסה הבריטית בנוקאאוט

שר הבריאות ניצן הורוביץ
עיסאווי פריג'
שרת הסביבה תמר זנדברג

פול ידיעות אחרונות
ישיבת ממשלה שבועית
צלם: אלכס קולומויסקי

צילום : אלכס קולומויסקי / ידיעות אחרונות / תצלום פול / POOL 
ישיבה
ממשלה
כנסת
ירושלים

לזנדברג היתה הזדמנות להותיר חותם והיא החמיצה אותה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ